ARTYKUŁY
 • Jesteś w: EuroAtlas.pl » Archiwum ‘Turystyka’ Category

 • Lis
  13

  Urlop w słonecznej Hiszpanii – świetny pomysł?

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  hiszpańska architektura
  Wakacje to coś potrzebnego dla absolutnie każdego człowieka. Przecież trzeba odpoczywać! Jeżeli człowiek niejako deprecjonuje wielkie znaczenie odpoczynku, zapewne za jakiś czas zauważy zgubne skutki tego typu rozumowania. No dobrze, ale w takim razie co szczególnie warto polecić Polakom, którzy posiadają raczej ograniczony budżet, ale nie aż tak znowu bardzo? Moim zdaniem bardzo dobrym kierunkiem jest jakże słoneczna Hiszpania. W sumie choćby wakacje na wyspach kanaryjskich są ucieleśnieniem naszych marzeń – a przynajmniej tak właśnie jest w moim przypadku.
 • Lis
  12

  Co powoduje, że tak bardzo uwielbiamy góry?

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Hotel Belvedere Zakopane
  Odpoczynek to praktycznie nasz obowiązek. W szczególności ten poza miastem. Przecież trzeba wspierać branżę turystyczną! Oczywiście to znaczna przesada, bo w końcu nikt nie nakazuje nam odpoczywać, ale z pewnością nikt kto chciałby żyć w zdrowiu oraz przez długie lata, nie powinien odmawiać sobie często odpoczynku. To chyba oczywiste?
 • Lis
  11

  W trakcie wakacyjnego wyjazdu należałoby wyselekcjonować perfekcyjny hotel.

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Recepcja
  Niewątpliwie od dawna szczególnie lato i okres, gdy temperatury na termometrze osiągają kilku stopni Celsjusza na plusie, sprzyja wakacyjnym wyjazdom. Sporo osób postanawia wtenczas wsiąść do auta, autobusu lub pociągu i wyjechać w trasę, aby wciąż lepiej poznać swój porywający kraj. Od wielu lat bowiem nie ulega wątpliwości, że Polska przystaje do jednych z najładniejszych krajów nie tylko starego kontynentu, ale też całego świata.
 • Lis
  10

  Pochłanianie książek, kontra różne inne pomysły spędzania swojego wolnego czasu

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Edukacja, książki
  Czytanie książek to jeden z popularnych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Aktualnie czytanie jest stopniowo wypierane przez wykorzystywanie nowych urządzeń, zazwyczaj komputerów i Internetu. Książki wciąż jednak zachowały sporą grupę odbiorców. Można to stwierdzić między innymi w oparciu o obserwacje jak dużo jest ludzi czytających w tramwajach, pociągach i innych pojazdach tego rodzaju. Czytanie to rozrywka w rozumieniu tradycyjnym, poza zwykłej czynności odczytywania wymaga od odbiorcy również rozumienia i uruchomienia wyobraźni. Tym różni się na przykład od oglądania telewizji, która to czynność nie wymaga myślenia. Oprócz tego poprzez lekturę poszerza się zasób słów, a czytelnik jest zaznajomiony z zasadami gramatyki i pisowni języka, w którym jest książka. Z tej przyczyny osobom uczącym się języków obcych nierzadko poleca się czytanie książek w tym języku, gdyż poznają oni nowe słowa. W szczególności poleca się czytanie pozycji, które już się zna, co ułatwi poznawanie treści.
 • Lis
  07

  Niecodzienna wycieczka w słoneczne, urocze zakątki

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  opinie
  Wyprawa w słoneczne zakątki to doskonały pomysł na urlop zarówno w lecie, jak i zimą. Dobrze jest wybrać egzotyczne zakątki, by poznać nową kulturę, zwyczaje, roślinność albo kuchnię.
  Jeżeli śnią nam się przepiękne krajobrazy, wybujała roślinność oraz egzotyka, zdecydujmy się na Sri Lankę.
 • Lis
  07

  Gdzie możemy trafić na podane jak na tacy opinie odnośnie kołobrzeskich apartamentów?

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  apartament nad morzem
  Bogactwo wielokrotnie sprawdzonych możliwości okazuje się dla wielu wybawieniem. Patrząc na apartamenty Kołobrzeg zdecydowanie ma się czym poszczycić. Propozycji do wyboru jest cały ogrom, dlatego warto wybierać dla siebie jedynie te sprawdzone. Osoby zachęcone kupnem lub wynajęciem apartamentu w tym pięknym, nadmorskim kurorcie mają do dyspozycji przede wszystkim imponującą wiedzę naszych ekspertów, którzy z ogromnymze znacznyum zaangażowaniem podchodzą do realizacji każdego zlecenia.
 • Lis
  07

  Zadbajmy o siebie w czasie wakacyjneej podróży

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Podróże z dzieckiem
  Wakacje to dla wielu z nas świetna pora, by w końcu zadbać o swoje zdrowie, także duchowe. Zazwyczaj, w ciągu całego roku bywamy zaganiani i nie posiadamy najzwyczajniej czasu, aby w odpowiedni sposób zatroszczyć się o siebie. Na dodatek, jesteśmy nieustannie narażeni na stresujące sytuacje, które negatywnie odbijają się na naszym zdrowiu. Nasza codzienna dieta również nie zachwyca. Dostarczamy naszym komórkom zbyt mało koniecznych witamin i minerałów, przez co jesteśmy przemęczeni. Również dlatego szybciej zapadamy na przeróżne choroby.
 • Lis
  06

  Wakacje na Podlasiu, czyli zwiedzaj nowe miejsca

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Wypoczynek na Podlasiu
  Podlasie to teren na północy kraju, na temat którego panuje wiele raczej skrajnych stereotypów. Zazwyczaj nie są one prawdą. Na przykład dużo ludzi twierdzi, że wypoczynek na Podlasiu jest utrudniony z uwagi na to, że tam jest ciągle chłodno.
 • Lis
  04

  Własne letniskowe mieszkanie

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Ustka, morze, widok z latarni morskiej
  Bałtyk od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych podróży naszych rodaków. Mimo że pogoda jest niepewna, woda bywa lodowata, to i tak morze cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród wyjeżdżających. Są ludzie, którzy co roku jeżdżą dokładnie do tego samego miasta, mają swój ukochany pensjonat i nie wyobrażają sobie spędzenia wakacji gdzie indziej. Dla nich zdecydowanie godnym rozważenia pomysłem jest zakup własnego mieszkania, lub letniskowego domu w ulubionym miejscu.
 • Lis
  03

  Innowacyjnie zaprojektowane gadżety, które z pewnością będą przydatne podczas powszedniego użytkowania.

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Butelka z filtrem węglowym
  Innowacyjnie wykonane przedmioty, które na pewno przydadzą się w trakcie codziennego użytku to przykładowo te, z których wyjątkowo ochoczo zrobią użytek osoby, jakie robią wyznaczone rzeczy cyklicznie, lecz nie do końca pozostaje to czymś, co wykonują wszyscy.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.