ARTYKUŁY
 • Jesteś w: EuroAtlas.pl » Archiwum ‘Turystyka’ Category

 • Cze
  03

  Sprawdź w jaki sposób możesz wykupić naprawdę atrakcyjną wycieczkę za małe pieniądze

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Samolot, lotnisko
  Obecnie mieszkańcy Polski mogą – jak wskazują najświeższe statystki – znacznie częściej pozwolić sobie na wakacyjne wycieczki niż jeszcze w latach 90. Czy w latach wcześniejszych. Spowodowane jest to faktem, że rośnie poziom życia mieszkańców, ale też wynika to z tego, że z każdym rokiem powstają nowe biura podróży, które prześcigają się w proponowaniu coraz korzystniejszych ofert, tak, że dziś już nikogo nie dziwi możliwość wypadu nawet na parę dni w odległe egzotyczne strony za nieduże pieniądze.
 • Cze
  02

  Przyrodnicze (i nie jedynie) atrakcje Pienin należy zobaczyć?

  Kategoria: Na czym ćwiczyć?, Turystyka, Wakacje
  Pieniny, góry
  Pieniny to śliczny masyw skalny w regionie wapiennych skałek, zajmujący pas o długości ponad 500 km na linii Bratysława – Morawy – południowe stoki Beskidów Zachodnich – rumuńska Marmarosza. Warto, zatem wziąć ten rejon pod uwagę organizując urlop w górach!
 • Cze
  02

  Woda to niebezpieczny żywioł

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  ratownik
  Jeśli idziemy w góry, zaznaczymy że gdzieś blisko jest grupa ratowników górskich, którzy w razie jakichś problemów ruszą nam na pomoc. Na szczęście taką samą świadomość, iż odpowiednie jednostki czuwają nad naszym bezpieczeństwem, możemy mieć odpoczywając nad wodą. Co więcej, ta świadomość jest jeszcze większa, bo tutaj praktycznie ratownik jest w pobliżu naszego wzroku, oczywiście pod warunkiem, iż wybierzemy dobry rodzaj plaży.
 • Cze
  01

  Jakie procedury na nas czyhają podczas przekraczania granicy różnych krajów. Co zawiera definicja tego typu procedur?

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  odprawa celna
  Choć większość z nas niejednokrotnie słyszało takie wyrażenie, tak naprawdę często nie do końca zdajemy sobie sprawę co oznacza oraz jakiego typu procedury obejmuje. W trakcie takiej kontroli sprawdza się dokumenty oraz posiadane przedmioty. Co ważne płaci się cła oraz podatki. Jest to dopełnienie wszystkich reguł niezbędnych przy przejmowaniu przedmiotów, różnego rodzaju załadunku lub ludzi podczas przejeżdżaniu granicy celnej. O czym będziemy mówić bliżej? Oczywiście o odprawie celnej.
 • Maj
  30

  Namioty dla turystów i urządzenia fitness kettler – czytaj na ich temat nieco więcej

  Kategoria: Na czym ćwiczyć?, Turystyka, Wakacje
  namiot

  Ludzie na wiele sposobów spędzają swój wolny czas. Niektórzy chcą wybrać się na wczasy all inclusive, a są też ludzie, którzy decydują wziąć namiot i pojechać w jakiś cudowny zakątek świata. Każda z tych opcji jest świetna, najistotniejsze, by zaspokoiła nasze oczekiwania. Kiedy postawimy na wypad na łono natury powinniśmy brać pod uwagę to, że będzie trzeba kupić dobry namiot. Jeżeli chodzi o namioty turystyczne to jest rzeczywiście spory wybór pod tym względem. Trzeba, więc odrobinę się zastanowić, który z namiotów okaże się idealny na tego typu wyprawę.

 • Maj
  30

  Wyspy Galapagos – jak obecnie zorganizować ciekawą wycieczkę z Wrocławia i z jakiego względu warto się tam udać?

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  palma kokosowa od dołu
  Świat stoi dziś przed ludźmi otworem. Dostępność nowoczesnych środków komunikacji sprawia, że można podróżować dosyć szybko oraz komfortowo. Nie należy się z tego względu dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na zwiedzanie nawet najbardziej odległych zakątków naszej planety, które cechują się dużą popularnością.
 • Maj
  30

  Przygotowania do urlopu

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Last minute Turcja
  Każdy mądry człowiek wie, że nie warto wyruszać w podróż bez bogatej wiedzy nt regionu, w który się podróżuje. Zawsze trzeba znaleźć informacje na takie ważne tematy, jak tamtejsze zwyczaje i reguły prawne, kulinarne skarby i zabytki warte obejrzenia. Dobrze jest przeznaczyć parę godzin na zgłębienie takich faktów, by na miejscu nie mieć trudności. Fantastycznym źródłem informacji na tematy podróżnicze są naturalnie wszelkiego rodzaju przewodniki w formie książkowej.
 • Maj
  29

  Jakiego rodzaju sprzęt należy zabrać na wyprawę w góry

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  buty do wspinaczki górskiej
  Wykorzystywanie wolnego dnia na łonie natury to w dalszym ciągu cieszący się dużą popularnością pomysł na urlop lub też kilka dni wolnego. Dużą mogą pochwalić się nasze rodzime góry, zaczynając od tych najbardziej obleganych czyli Tatr, po pasmo Karkonoskie, Beskidy bądź też Bieszczady
 • Maj
  27

  Jak możemy ciekawie spędzić wolne chwile

  Kategoria: Na czym ćwiczyć?, Turystyka, Wakacje
  Piknik na łonie natury
  Nierzadko stało się tak, że zauważyliśmy okropną nudę. Istnieje wiele sposobów, by jej skutecznie zaradzić. Pod uwagę trzeba brać szczególnie dostępne na rynku atrakcje, ale nie ograniczać się tylko do nich. Wyjście na rower? Dlaczego nie, w końcu to pewien rodzaj aktywności fizycznej, której tak niezwykle naszemu społeczeństwu brakuje. W mieście raz na jakiś czas organizuje się biegi na orientację, które już do dziś zdążyły zdobyć spore grono entuzjastów.
 • Maj
  26

  Do czego przydają się w domu foremki do babeczek i termosy?

  Kategoria: Na czym ćwiczyć?, Turystyka, Wakacje
  Calzone, pizza
  W dzisiejszych czasach w sklepach osiągalne jest wszystko. Dość prosto więc urządzić mieszkanie. Najgorzej jednakże bywa zdecydować się o zakupie konkretnej rzeczy. Gdy idzie się do sklepu z akcesoriami do domu, regały niemal uginają się od rozmaitych rzeczy.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.