ARTYKUŁY
 • Jesteś w: EuroAtlas.pl » Archiwum Maj, 2013

 • Maj
  31

  Sklep turystyczny nieoceniona pomoc w organizacji wyprawy w góry.

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  namioty, sklep górski
  Sklep turystyczny jest takim miejscem, w którym znajdziemy bardzo wiele rzeczy, które z całą pewnością przydadzą się nam w czasie wspinaczki górskiej. Jak wiemy jest to wyprawa, która bezwzględnie wymaga należytego przygotowania. Warunki atmosferyczne panujące na sporych wysokościach bywają wyjątkowo trudne nawet w okresie letnim. Na pewno wybierając się w góry czy też inne miejsca, które oddalone są od cywilizacji należy zapewnić sobie odpowiednie obuwie, które zapewni nam wygodę.
 • Maj
  31

  Pora na wakacje

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  indie, egzotyczne
  Wszyscy już jesteśmy przemęczeni i chcemy zasłużonego odpoczynku. Marzymy o cudownych wczasach. Szczególnie w tym czasie, gdy bardziej zaświeciło słońce. Sezon urlopowy nadchodzi wielkimi krokami. Pora wyszukać miejsce, w które wybierzemy się na urlop. Biura turystyczne już od miesięcy wabią nas pięknymi zdjęciami w folderach.
 • Maj
  26

  Urlop w kraju corridy i słońca. Sprawdź, co musisz zobaczyć

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  III Millenium
  Jeśli jesteś fanem wakacji, w czasie których da się leżeć na gorącej plaży i obejrzeć dużo ciekawych miejsc, trafnym wyborem wydaje się Hiszpania. Ten rozległy kraj ma zarówno gorące wybrzeże, idealne dla zwolenników plażowania, jak i wiele zabytków.
 • Maj
  23

  Pora wyjechać na wyczekiwany długo urlop – może Grecja?

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Podróże z dzieckiem
  Wakacje już niedługo. Oczekiwaliśmy na niego z niecierpliwością cały rok. Teraz, kiedy dni są coraz cieplejsze, trudno nam usiedzieć spokojnie za biurkiem. Chcielibyśmy już wylegiwać się na piaszczystej plaży i pluskać się w lazurowym morzu. Zanim te słodkie sny się ziszczą, trzeba jeszcze trochę się potrudzić. Aby uprzyjemnić sobie pracę, przeglądamy foldery agencji turystycznych i obmyślamy, gdzie tego roku pojedziemy na wypoczynek.
 • Maj
  08

  Eleganckie i niezbyt drogie pensjonaty oraz mieszkania w Tatrach

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Góry Stołowe
  Nie ma wielu odpowiedniejszych miejsc na odpoczynek, aniżeli Tatry – przynajmniej jeżeli w grę wchodzi pobyt w Polsce. Jednakże piękno polskiej części Tatr to jeszcze nie wszystko. Trzeba także pamiętać, że czymś bardzo istotnym jest to by dla osób wyruszających w tatry pensjonaty czy apartamenty były bardzo wygodne, a jeszcze oprócz tego całkiem przystępne cenowo. Co w takim razie powinna robić taka osoba, która poszukuje solidnych i relatywnie niedrogich noclegów w np. Zakopanem, a więc stolicy Tatr?
 • Maj
  06

  Do Grecji na długi wypoczynek

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  eccoholiday
  Pośród państw Europy Grecja jest chętnie wybieranym miejscem, jeśli chodzi o wakacyjny wypoczynek. Dzieje się tak w dużej mierze z uwagi na ciepły klimat oraz urokliwe widoki Grecji. W jego obrębie są z kolei różnorodne wyspy, pogrupowane w kilka archipelagów. Wyspy greckie są ogromną atrakcją turystyczną, szczególnie odwiedzaną w celu spędzania wolnego czasu. Są one różnej wielkości i o zróżnicowanych terenach. Niektóre miejsca są tak trudno dostępne, że nie są wykorzystywane w charakterze miejsc turystycznych. Inne natomiast co roku przyciągają rzesze przyjezdnych, chcących spędzić wczasy w pięknej okolicy.
 • Maj
  06

  Ciekawy urlop nad morzem – nie tylko plaża

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  plaża w Międzyzdrojach
  plaża w Międzyzdrojach
  Autor: unukorno
  Źródło: http://www.flickr.com/
  Już za niedługo zacznie się okres urlopowy. Na ten czas oczekujemy z niecierpliwością okrągły rok. Jesteśmy już zmęczeni znojną, codzienną pracą i należy nam się przyzwoity odpoczynek. Polacy mają swoje ukochane kierunki na wyjazd. Od wielu lat popularne są takie kierunki jak: słoneczna Hiszpania, malownicze Włochy, czy egzotyczna Tunezja. Wypoczynek za granicą to przede wszystkim pewność wyśmienitej aury.
 • Maj
  06

  Turystyczne walory niedocenianych dotychczas Kaszubów

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Kaszuby
  Kaszuby są takim regionem Polski, który z punktu widzenia turystycznego przez wiele lat był niedoceniony. Ostatnimi laty władze regionu robią wszystko, ażeby pokazać piękno tego regionu. Należy przyznać, że robią to bardzo skutecznie, gdyż Kaszuby zaczynają przyciągać rzesze turystów z Polski. Warto tutaj przyjeżdżać z paru powodów. Każdy najmniejszy zakątek tego regionu jest w stanie urzec nas swoimi cudownymi krajobrazami.
 • Maj
  06

  Góry – interesująca opcja na urlop

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Pieniny
  Każdy wybiera dwa klasyczne cele letnich podróży – góry i morze. Właściwie można znaleźć wielbicieli którejś z tych opcji, są także tacy, którzy wybierają obie albo preferuje urlop nad jeziorem. Ten tekst powstał dla tych osób, które pragną tego lata spędzić wakacje w górach.
 • Maj
  02

  Czym wyróżnia się Szwajcaria Kaszubska

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Szwajcaria Kaszubska to potoczna nazwa głównej części Pojezierza Kaszubskiego. Obszar ten wyróżnia się tym, że ze wszystkich innych części jest najwyżej położony. Na tym terenie znajduje się najwyższe wzniesienie Niżu Polskiego, czyli Wieżyca, która liczy 329 m.n.p.m. Ta charakterystyczna część Kaszub jest niezmiernie piękna, mało jest tutaj miast. Jedynym są Kartuzy.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.