ARTYKUŁY
 • Jesteś w: EuroAtlas.pl » Archiwum Sierpień, 2019

 • Sie
  30

  Pochłanianie książek, kontra różne inne pomysły spędzania swojego wolnego czasu

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Edukacja, książki
  Czytanie książek to jeden z popularnych sposobów na spędzanie wolnych chwil. W obecnym świecie czytanie jest stopniowo wypierane przez stosowanie nowoczesnych technologii, głównie komputerów i sieci WWW. Książki nadal jednak mają sporą grupę miłośników. Można to zaobserwować chociażby na podstawie obserwacji jak dużo jest ludzi czytających w autobusach, kolei i pozostałych środkach komunikacji. Czytanie jest rozrywką w rozumieniu tradycyjnym, poza samej czynności czytania wymaga od czytelnika także myślenia i użycia wyobraźni. Tym różni się przykładowo od oglądania telewizji, która to rozrywka nie wymaga wielkiej refleksji. Oprócz tego poprzez lekturę zwiększa się zasób słów, a czytelnik jest obyty z zasadami gramatyki i pisowni języka, w jakim czyta. Z tej przyczyny ludziom poznającym języki obce nierzadko zaleca się czytanie książek w danym języku, ponieważ przyswajają oni nowe słowa. Szczególnie polecane jest czytanie książek, które już się zna, co ułatwi zagłębianie się w ich treść.
 • Sie
  30

  Udany weekend poza Warszawą

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Ogród pełen cienia
  Po całym tygodniu męczącej pracy pora na zasłużony, weekendowy wypoczynek. Gdy zanosi się śliczna pogoda nie należy siedzieć w domu tylko udać się gdziekolwiek na weekendowy wyjazd. Zapewne o wiele bardziej odpocznie się na łonie natury niż siedząc w czterech ścianach. Agroturystyka mazowieckie ma do zaoferowania dużo atrakcyjnych propozycji.
 • Sie
  20

  Co powoduje, że tak bardzo uwielbiamy góry?

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Hotel Belvedere Zakopane
  Odpoczynek to niemalże nasz obowiązek. Zwłaszcza taki poza miejscem zamieszkania. Przecież należy wspierać finansowo polską turystykę! Naturalnie to dużą przesada, bo przecież nikt nie nakazuje nam odpoczywać, lecz definitywnie nikt kto pragnie żyć szczęśliwie i możliwie jak najdłużej, nie powinien odmawiać sobie często odpoczynku. To chyba oczywiste?
 • Sie
  15

  Planujesz spędzić wczasy w górach? Poszukaj odpowiedniego noclegu, żeby sobie to uprzyjemnić!

  Kategoria: Na czym ćwiczyć?, Turystyka, Wakacje
  Pieniny, góry
  Wakacje to jeden z milszych czasów w roku swobodnie od tego w jaki sposób pracujemy. Śliczna aura, wspaniałe widoki i opcja wyjazdu w zajmujące miejsca to dla wielu ludzi priorytety w tym czasie.
 • Sie
  03

  Wybierz Polskę!

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  images
  Gdzie wybierasz się na urlop? Do ciepłych krajów? A może kuszą cię niedaleka Słowacja, atrakcje w Niemczech? A czy zwiedziłeś już nieźle, turysto, swój kraj?

  Tak wielu rodaków woli jeździć za granicę, nie poznając wcześniej dokładnie, jakie są wspaniałe atrakcje turystyczne w Polsce. A wszakże można mieć wakacje taniej i lepiej, zamiast wykosztowywać się na bilet lotniczy do Francji czy Grecji. Polska może nie wyróżnia się wielką powierzchnią, jednak atrakcje turystyczne w Polsce są świetne i zazwyczaj lekceważone przez wczasowiczów.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.