ARTYKUŁY
 • Jesteś w: EuroAtlas.pl » Archiwum grudzień, 2021

 • gru
  31

  W jakich sytuacjach może się przydać karta survivalowa, najważniejsze funkcje, jakie powinna ona spełniać.

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Zdecydowana większość współcześnie stosowanych kart i dokumentów ma standardowy wymiar, czyli około osiem na pięć centymetrów. I tak naprawdę każdy przy sobie coś takiego przy sobie nosi, czy to będzie dowód osobisty, karta do bankomatu czy prawo jazdy. Jeżeli zapyta się takie osoby, jaka będzie najbardziej ważna karta, jaką można przy sobie nosić, to z pewnością różnych odpowiedzi będzie przynajmniej parę, lecz zapewne niewiele osób wspomni o karcie, której nie spotyka się na co dzień.
 • gru
  30

  W jaki sposób można przygotować się do wyjazdu na stok?

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Przewidujesz wypad w góry i białe wariactwo na nartach? Sprawdź koniecznie, jak dobrze przygotować się do wyjazdu na stok.
  Nie ma nic przyjemniejszego od ruchu na świeżym powietrzu.
 • gru
  30

  Świetny weekendowy wypoczynek

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Jeśli zastanawiamy się, gdzie wyjechać na weekend, warto zdecydować się na miejscowość, jaka jest atrakcyjna tak latem, jak w zimie. Zyskamy wówczas pewność, iż będziemy się doskonale bawili.
  Sporo osób poszukuje spokojnego odpoczynku pośród zieleni.
 • gru
  30

  Zwiedzanie Torunia – parę praktycznych wiadomości na ów temat

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Miasto województwa kujawsko-pomorskiego, a dodatkowo niegdysiejsza stolica naszego kraju, motywuje przyjezdnych nie jedynie z naszego kraju, lecz także innych nacji. Niezwykle często można tu spotkać osoby, które mówią w innych językach, do czego również dopasowana jest oferta wspólnego poznawania plusów tego miasteczka. Kiedy chodzi o zwiedzanie Torunia ze znającą jej historię osobą, do wyboru jest cały wachlarz interesujących opcji tego rodzaju. Fachowcy dbają o to, by w odpowiedni sposób przemyśleć plan zwiedzania.
 • gru
  30

  Historia idzie w parze z legendą – Jurata oraz Darłowo

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Chcąc zdecydować się na tak atrakcyjne przez wzgląd na cenę noclegi w Darłowie warto rozejrzeć się za propozycjami najbardziej polecanymi w tym mieście. Darłowo swoje początki miało już w XI wieku, gdy założono gród o nazwie Dirlovo. Osada ta stała się miastem jednak dopiero w XIII wieku, gdzie nadanie praw miejskich odbyło się według prawa lubeckiego. Uczynił to możliwym nikt inny jak właśnie Wisław II, książę Rugii. Do dnia dzisiejszego cieszy się znacznym zainteresowaniem wśród turystów, chcących zobaczyć tę starą osadę.
 • gru
  30

  Oferowane hotele w okolicy Wrocławia

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Wypad do innego miasta na dłużej – czy w celu rekreacji, wycieczki objazdowej wraz z rodziną lub delegacji – zawsze wiąże się z koniecznością znalezienia właściwej oferty noclegowej. W stu procentach zadowalająca baza propozycji, jaką zapewniają hotele w okolicy Wrocławia, to rozwiązanie znakomite, które będzie pasowało każdemu planującemu pobyt w stolicy Dolnego Śląska. Niewygórowane ceny za nocleg ze śniadaniem, łączność z Internetem i niedługa droga do centrum – to coś, co podróżni doceniają w szczególności.
 • gru
  30

  Planowanie wypoczynku

  Kategoria: Na czym ćwiczyć?, Turystyka, Wakacje
  Zorganizowanie niepowtarzalnych, pełnych wrażeń wczasów jest nadzwyczaj trudne, a zarazem skomplikowanie. Najczęściej wybieranymi miesiącami na wakacyjny urlop są lipiec jak również sierpień. Jednak, jeśli wybieramy się za granice do ciepłych krajów to takimi najlepszymi miesiącami na odpoczynek są kwiecień, maj bądź wrzesień. Za granicą wyjątkowo znana jest organizacja wakacji na własną rękę. Wtenczas to od nas zależy gdzie i na jak długo mamy zamiar wyjechać.
 • gru
  30

  Wakacje pełne wrażeń w Chorwacji

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Jest prawie pewnym, że każdy człowiek marzy o tym by obejrzeć choć trochę świata. Podróże zwłaszcza zagraniczne są cudowną atrakcją dla ludzi ciekawych innych kultur, dla osób chcących poznawać historię, nowe smaki, nowych ludzi. Nie musimy wcale wydawać ogromnych pieniędzy, aby takie marzenia urzeczywistniać. Obecnie biura podróży oferują nam wyjazdy w niezwykle ciekawe miejsca, w niezwykle przyzwoitych cenach. Ogromną popularnością cieszą się wyjazdy do Chorwacji.
 • gru
  24

  Loty czarterowe to interesująca propozycja

  Kategoria: Na czym ćwiczyć?, Turystyka, Wakacje
  Jeśli nie chcemy przepłacać za przejazd, to z pewnością powinniśmy sprawdzać propozycje na bilety lotnicze. Wtedy mamy okazję posiadać pewność, że uda nam się wyszukać ciekawą propozycję, a co więcej, że bez kłopotów dojedziemy w oznaczone miejsce.
 • gru
  22

  Wakacje – Włochy i Hiszpania – polecane miejsca

  Kategoria: Turystyka, Wakacje
  Urlop letni lub też obejmujący każdą inną część roku warto spędzić poza granicami kraju. Nie jest jednak konieczne , by wyjeżdżać daleko. Są bowiem opcje udanego wypoczynku w krajach europejskich, i to wypoczynku zróżnicowanego, dopasowanego do indywidualnych upodobań. Jedni preferują aktywne formy wypoczynku; dla nich idealne mogą być narty we Włoszech.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.