ARTICLES
 • Paź
  01

  Kraków, fantastyczne miejsce na spędzenie wolnego czasu.

  Posted in Turystyka, Wakacje, Na czym ćwiczyć?
  Kraków uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Jego liczne zabytki i barwna historia sprawiają, że miasto jest bardzo atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej odwiedzanym polskim miastem, w ciągu roku przyjeżdża do niego 7 do 8 mln turystów. Suma jest ogromna, a duża ilość odwiedzających nie powinna być w błędzie. A zatem co powinniśmy obejrzeć?

  prorent

  Zacznijmy może od tego, w jaki sposób się do Krakowa można dostać? Więc, można dojechać samochodem- Kraków jest bardzo dobrze połączony z większością południowych województw autostradą A4. Posiada również liczne połączenia kolejowe, w tym międzynarodowe. Ma również lotnisko, aktualnie rozbudowywane, dzięki któremu jest na stałe połączony z 40 miastami. Trzeba, po przybyciu do Krakowa wybrać interesujący nas środek transportu. Na pewno najtańszą opcją poruszania się po mieście jest komunikacja miejska i podmiejska. Jednak jest ciekawsza i bardziej wszechstronna możliwość- wynajęcie auta w Krakowie (kraków wypożyczalnia samochodów).

  Jeżeli interesuje Cię ciąg dalszy (http://www.activtour.pl/kierunek/egipt/) naszego opisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem. W nim rozwieją się wszelkie Twoje rozterki.

  Pozwoli nam na dużą niezależność w zwiedzaniu miasta, pozwoli dodatkowo zwiedzić więcej, bez spędzania pół dnia na przystanku autobusowym czekając na przesiadki.

  A jest co zobaczyć- najważniejszy punkt każdego programu zwiedzania miasta to z całą pewnością zamek na Wawelu- położony na lewym brzegu Wisły, siedziba wielu królów naszego kraju, obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Ponoć nawet żył tam kiedyś smok.

  Równie ważnym obiektem jest katedra na Wawelu- najważniejszy kościół miasta, miejsce, gdzie spoczywają królowie Polski, biskupi czy znane i ważne osobistości, jak Mickiewicz, czy Słowacki.

  Samochód terenowy marki Ford
  Autor: Kyle Harris
  Źródło: http://www.flickr.com

  Najbardziej znanym obiektem sakralnym w Polsce jest z całą pewnością kościół Mariacki- dwie różniące się od siebie wieże to jego szczególna zewnętrzna cecha, wewnątrz natomiast| ujrzymy ołtarz, wielkie dzieło Wita Stwosza, stworzone z dębowego drewna, mające obecnie ponad 500 lat.

  Jeśli jesteśmy zainteresowani dalszym zwiedzaniem centralnego placu, nad którym góruje wspaniały kościół Mariacki, możemy zajść do krakowskich sukiennic, tradycyjnie i dziś pełniące funkcję handlową- możemy kupić tu pamiątki, najróżniejsze przedmioty rękodzielnicze, czy biżuterię. Dodatkowo, na piętrze Sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.

  , choćby na weekend, do dawnej stolicy Polski, zwiedzić przynajmniej te najważniejsze obiekty, pamiętając, że to jedynie preludium, bo warto również zobaczyć Kazimierz z zabytkowymi synagogami, Barbakan, Collegium Maius, Pałac Biskupi, Teatr Stary czy muzeum Czartoryskich. Miłego zwiedzania.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.