ARTICLES
 • lis
  09

  Oferty first minute- czym tak naprawdę jest, w jaki sposób je użytkować, i czy warto?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Biura podróży z rozpoczęciem sezonu urlopowego atakują nas i kuszą ze wszystkich stron najróżniejszymi ofertami first minute. Zostaliśmy przyzwyczajeni już do ofert last minute, wiemy dlaczego warto niekiedy wybrać taką ofertę- głównie dzięki niej otrzymujemy tańszy wyjazd na wakacje, lecz kosztem wyboru najróżniejszych elementów wyjazdu- najzwyczajniej bierzemy co pozostało. A decyzję należy podjąć szybko, bo nieraz oferty last minute dotyczą wylotu w ciagu kilku dni. Dobrze, a jak działają oferty first minute?

  Wczasy first minute czyli pomyśl o wszystkim wcześniej.

  eccoholiday

  Oferty przedsezonowej sprzedaży wczasów zagranicznych mają na dzień dzisiejszy w zasadzie wszystkie biura podróży. Ich najważniejszym celem jest wcześniejsze zapełnienie list podróżnych na wczasy w obecnym sezonie. Najłatwiej scharakteryzować jednym słowem ofertę tego typu jako przedsprzedaż. Pierwsze oferty first minute odnajdziemynawet już w ostatnich miesiącach roku. Sama opcja kupna wczasów wcześniej jest skierowana do osób, które mogą wcześniej zarezerwować termin urlopu oraz opłacić zaliczkę. Plusem tego rodzaju kupowania wczasów >> istotnie więcej stajniaiskra.pl jest również to, że znaczna część biur podróży w cenie takiej oferty daje już gwarancję niezmienności ceny, czy też ubezpieczenie od zrezygnowania. Wykupując wcześniej wczasy, możemy za nie zapłacić często nawet 40% mniej, niż kupując w pełni sezonu. Im bliżej do początku sezonu, tym ceny first minute również rosną. Natomiast wciąż jest nam oferowany większy wybór terminów wczasów oraz zauważalnie więcej hoteli. Uwagę korzystających z takiej formy rezerwowania klientów może zwrócić fakt, że wcześniejsze kupienie wyjazdu może oznaczać niepotwierdzone godziny wylotu tam i z powrotem. Są one potwierdzane nie później niż 24 godziny przed odlotem. Jeżeli, przez zmianę dat wylotu, nasza wycieczka zmieni termin, możemy, bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów zrezygnować z wylotu.

  Masz zamiar zgłębić swoją wiedzę i przejrzeć następne artykuły na podobny temat? To fantastycznie – kliknij więc na łącze i wejdź do interesującej witryny.

  Chorwacja - wakacje last minute

  Autor: Gianni Cumbo
  Źródło: http://www.flickr.com
  Zatem, jeśli możemy sobie pozwolić na wpłatę pieniędzy na wakacje, chociaż częściowo, jeszcze w pierwszych miesiącach roku, możemy również odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie termin wolnego w pracy, a chcemy mieć większą swobodę przy wyborze hotelu, miejsca pobytu, czy terminu samej wycieczki, to w szczególności dla nas, i naszych portfeli, została stworzona oferta first minute.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.