ARTICLES
 • sie
  20

  Plusy województwa podlaskiego

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Podlasie jest najbardziej wysuniętym na północny-wschód województwem Polski. Od wschodu sąsiaduje ono z Białorusią,a od północy z Litwą. Występują tutaj cztery parki narodowe, trzy krajobrazowe, aż osiemdziesiąt siedem rezerwatów przyrody oraz liczne rejony chronionego krajobrazu. Jego stolicą jest Białystok. Innymi znaczącymi ośrodkami miejskimi są Łomża oraz Suwałki. Mieści się tu sporo osobliwych miejsc do zwiedzenia.

  Wypoczynek na Podlasiu zafascynuje niewątpliwie nie jedną osobę. Poniżej parę ciekawych propozycji na wypoczynek.

  Pierwszym wartym polecenia punktem jest zalew Czarna Białostocka. Leży on w Puszczy Knyszyńskiej. Jest tutaj wyjątkowo spokojnie, cichutko i uroczo. Zejścia do wody są niestrome a podłoże jest (szczegółyna ten temat: Domki-letniskowe) przejrzyste oraz piaszczyste. W sezonie letnim plaże pilnowane są przez ratowników. Wtenczas też jest szansa pożyczenia sprzętu wodnego. Innym urokliwym miejscem jest Jezioro Studzieniczne.

  Dzika Zagroda

  Autor: www.nakaszubach.pl
  Źródło: www.nakaszubach.pl

  Znajduje się ono niedaleko Augustowa. W koło jeziora znajdują się domki rekreacyjne a też pola namiotowe. Miejsce to jest warte polecenia osobom, które szukają ciszy i spokoju. Blisko jeziora znajduje się miejscowość, Studzieniczna, w której zobaczyć można sanktuarium Matki Boskiej Studzieniczańskiej. Z naszymi maluchami możemy wybrać się do Jurajskiego Parku Dinozaurów, który jest w Jurowcach. Postawiono tu dwadzieścia siedem eksponatów a także kilkanaście tablic informacyjnych. Na planszach tych są zamieszczone informacje o konkretnym dinozaurze. Do niektórych dinozaurów można podejść i dotknąć je. Inną atrakcyjną wyprawą jest fajne https://www.domki-letniskowe.pl/ rejs statkiem żeglugi augustowskiej.

  Rejs taki może trwać od 45 min. do dwóch i pół godzin – wszystko jest uzależnione od nas samych. Rzecz jasna polecany jest ten najdłuższy. Jednakże, jeżeli w taki rejs wybieramy się z małymi dziećmi lepiej wybrać ten krótszy. Podlasie oferuje także lot balonem. Z uwagi na to, że Podlasie jest jednym z najdzikszych regionów Polski, albowiem jest tu mała ilość przemysłu a powietrze jest można stwierdzić czyste, uniesienie się tutaj w powietrze jest rzeczywiście kapitalnym doznaniem. Więcej na stronie .
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.