ARTICLES
 • maj
  13

  Co każdy turysta powinien zobaczyć w słonecznej Hiszpanii?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Według mnie nie ma na Starym Kontynencie zbyt wielu ładniejszych państw, aniżeli Hiszpania. Naturalnie uwielbiam ciekawe miejsca w naszym państwie, Włoszech, Austrii czy w Mołdawii, lecz jakby nie patrzeć bardzo przyciąga mnie do Hiszpanii. Może dlatego, że jakby nie patrzeć Hiszpanie to sympatyczny naród? Zapewne to jedna z najbardziej znaczących przyczyn tego, iż mocno się staram, aby jeden raz w ciągu roku polecieć do Hiszpanii. Mam nadzieję, że w następne wakacje także odwiedzę ten niezwykły kraj.

  hiszpańskie miasto

  Autor: Nacho
  Źródło: http://www.flickr.com
  Bo w końcu wakacje (zobacz: kenia z niemiec) w Hiszpanii (sprawdź szczegóły: ) są niemal w każdym przypadku świetną okazją do tego, aby odpocząć, ale także zjeść smakowite hiszpańskie potrawy, poznać nieco odmienną kulturę, a do tego zobaczyć ciekawe miejsca. Właśnie: co zatem definitywnie każdy podróżnik z naszego kraju musi zobaczyć w trakcie pobytu w Hiszpanii? Cóż, według mnie doskonałym miejscem jest chociażby Madryt. Czyli stolica i największe miasto. Wspaniałe miasto, dostrzegłem, że niemal nigdy nie usypia. A może nigdy…

  Choć tak naprawdę Madryt (zobacz również wyjazd do Madrytu) (strona www z ofertą) nieczęsto jest umieszczany w rankingach najładniejszych europejskich stolic. Rzym czy Sztokholm pewnie mają nieco więcej zabytków, ale tak czy siak sądzę, że minimum 3 pełne dni w Madrycie to podstawa. W końcu należy dowiedzieć się w jaki sposób wygląda życie w Madrycie! Następnym niesamowitym miastem jest oczywiście Barcelona. Owe miasta są skonfliktowane – trudno się owemu konfliktowi za bardzo dziwić. Zapewne każdy doskonale wie, że Katalonia jest specyficznym regionem.

  Barcelona to niezwykłe miejsce, może nawet najładniejsze miasto na Starym Kontynencie. Prawdziwy majstersztyk architektoniczny! Choć trzeba uważać. Stolica Katalonii jest niejako stolicą złodziejstwa. Wcale nie żartuję! Początkowo myślałem, że mój hiszpański znajomy mówi tak, ponieważ jest z Madrytu. Jednak później spotkałem w hostelu ludzi, którzy najzwyczajniej w świecie zostali okradzeni. To pokazuje, iż Barcelona w żadnym razie nie jest bezpieczna. Statystyki to obrazują. A więc: Hiszpania to fantastyczny kraj, a więc powinieneś skusić się na wizytę na przykładowo jednej z wysepek.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.