ARTICLES
 • maj
  12

  Ciekawe kierunki studiów – Turystyka i rekreacja

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Każdy maturzysta, który planuje rozpocząć studia magisterskie, musi zmierzyć się z istotnym wyborem – jaki kierunek nauki wybrać? Jest to zwłaszcza istotna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na kolejne kilka lat życia młodego człowieka ale również na następującą pracę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie ułatwia niepewna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w kilku ostatnich sezonach zmienia się dynamicznie, wraz ze zmianami globalnej i krajowej koniunktury.

  Jaki profil, w takim razie, warto studiować? Z pewnością taki, który pozwoli uzyskać interdyscyplinarne wykształcenie, sprawiając tym samym, że absolwent będzie mógł znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach gospodarki. Jednym z wspomnianych kierunków jest hotelarstwo studia.

  Czy ten tekst Ci się podoba? Jeśli tak, to żeby uzyskać zbliżone dane na omawiany temat, spójrz na informacje (https://www.saleweselne.com/elk-1/), one na pewno także przyciągną Twój wzrok.

  Jest to zdecydowanie dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której osoba studiująca uzyskuje wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczych, a także rolniczych . Wspomniany profil jest dostępny zarówno w szkołach publicznych, jak i w szkołach prywatnych, a studia można realizować w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Spora część szkół wyższych oferuje swoim absolwentom sposobność odbycia różnego rodzaju szkoleń, dodatkowo zwiększających ich umiejętności i wartość na rynku pracy.

  Nauka angielskiego

  Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
  Źródło: http://www.flickr.com

  Dzięki kompletnemu wykształceniu, osoby po studiach z zakresu turystki i rekreacji dostają szansę znaleźć zatrudnienie w takich przedsiębiorstwach jak biura podróży, hotele i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji centralnej i lokalnej. Niestety turystyka studia to profil nie dla wszystkich. Osoba pragnąca podjąć studia o wspomnianym profilu, musi wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Musi również cechować się kreatywnym myśleniem oraz dobrą organizacją czasu. W przypadku tego kierunku, bardzo istotnymi umiejętnościami są komunikatywność i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji , a także predyspozycje do nauki języków obcych.

  jeśli chcesz związać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany rozpoczęciem studiów na kierunku turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa ! Wystarczy, że złożysz określone dokumenty w sekretariacie danej szkoły, a już od października być może rozpoczniesz pasjonującą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.