ARTICLES
 • Sty
  06

  Ciekawe kierunki studiów – Turystyka i rekreacja

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Każdy maturzysta, który planuje rozpocząć studia magisterskie, musi zmierzyć się z istotnym wyborem – jaki kierunek nauki wybrać? Jest to zwłaszcza istotna decyzja, ponieważ ma ona wpływ nie tylko na kolejne kilka lat życia młodego człowieka ale również na następującą pracę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie ułatwia niepewna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w kilku ostatnich sezonach zmienia się dynamicznie, wraz ze zmianami globalnej i krajowej koniunktury.

  Jaki profil, w takim razie, warto studiować? Z pewnością taki, który pozwoli uzyskać interdyscyplinarne wykształcenie, sprawiając tym samym, że absolwent będzie mógł znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach gospodarki. Jednym z wspomnianych kierunków jest hotelarstwo studia.

  Czy ten tekst Ci się podoba? Jeśli tak, to żeby uzyskać zbliżone dane na omawiany temat, spójrz na informacje (https://www.saleweselne.com/elk-1/), one na pewno także przyciągną Twój wzrok.

  Jest to zdecydowanie dziedzina interdyscyplinarna, w ramach której osoba studiująca uzyskuje wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, społecznych i przyrodniczych, a także rolniczych . Wspomniany profil jest dostępny zarówno w szkołach publicznych, jak i w szkołach prywatnych, a studia można realizować w trybach stacjonarnym i niestacjonarnym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich. Spora część szkół wyższych oferuje swoim absolwentom sposobność odbycia różnego rodzaju szkoleń, dodatkowo zwiększających ich umiejętności i wartość na rynku pracy.

  Nauka angielskiego
  Autor: U.S. Embassy Tel Aviv
  Źródło: http://www.flickr.com

  Dzięki kompletnemu wykształceniu, osoby po studiach z zakresu turystki i rekreacji dostają szansę znaleźć zatrudnienie w takich przedsiębiorstwach jak biura podróży, hotele i ośrodki sportowo-rekreacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji centralnej i lokalnej. Niestety turystyka studia to profil nie dla wszystkich.

  Czy omawiany wątek Cię zaciekawi? Zobacz też na pomocne wpisy posiadające równie ważne dane, które niewątpliwie całkowicie Cię pochłoną.

  Osoba pragnąca podjąć studia o wspomnianym profilu, musi wykazywać liczne zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Musi również cechować się kreatywnym myśleniem oraz dobrą organizacją czasu. W przypadku tego kierunku, bardzo istotnymi umiejętnościami są komunikatywność i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji , a także predyspozycje do nauki języków obcych.

  jeśli chcesz związać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany rozpoczęciem studiów na kierunku turystyka i rekreacja, nie zwlekaj, rekrutacja na studia 2014 wciąż trwa ! Wystarczy, że złożysz określone dokumenty w sekretariacie danej szkoły, a już od października być może rozpoczniesz pasjonującą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.