ARTICLES
 • Sty
  31

  Odszukaj swoje najlepsze miejsce na rodzinny wyjazd

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Rodzinne wakacje w polskich górach to świetny pomysł, do którego nie należy nikogo dodatkowo przekonywać. Wakacje to nie tylko czas na odpoczynek, lecz również okazja do wspólnego spędzenia czasu razem z bliskimi. W ciągu roku jesteśmy bowiem zestresowani i zajęci pracą, stąd często zbyt mało uwagi poświęcamy rodzinie. Wspólne wakacje to idealny czas, by nadrobić zaległości.

  Tatry, góry
  Autor: Mariusz Chilmon
  Źródło: http://www.flickr.com
  Zanim jednak podejmiemy decyzję dokąd chcemy pojechać, trzeba wziąć pod uwagę kilka propozycji. Góry to świetna oferta dla osób, które lubią dużo zwiedzać i czynnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

  Nie ma co zwlekać, takie niesamowite okazje należy prędko wykorzystać, zatem nie czekaj i po prostu sprawdź kompletną ofertę.

  Jednakże małżeństwa z maluchami znacznie bardziej docenią urlop na morzem. Przede wszystkim dlatego, że maluchy doskonale bawią się na plaży, gdzie mogą spokojnie budować zamki z piasku. Są jednak i rodzice – podróżnicy, których ważniejszą sprawą niż spokój jest wakacyjna przygoda. Miłośnicy górskich wspinaczek z chęcią kupują turystyczne nosidełka, dzięki którym mogą bezpiecznie podróżować z maluchem na plecach.

  Nadal najbardziej popularnym celem wakacyjnych wycieczek w góry jest Zakopane. Stolica polskich Tatr każdego roku bije rekordy frekwencji. Mimo tego, że na Krupówkach jest zawsze ciasno i hałaśliwie, noclegi w Zakopanem nie należą do najtańszych, a na Kasprowy Wierch idzie się niejednokrotnie jak na pielgrzymce majowej, to sąturyści, którzy chętnie powracają do Zakopca. Warto o tym pamiętać, planując wakacje. Jeśli jesteśmy zwolennikami rzadko uczęszczanych miejsc z pewnością powinniśmy, w środku wakacyjnego sezonu, omijać Zakopane szerokim łukiem.

  Wrocław
  Autor: Maciek Lulko
  Źródło: http://www.flickr.com

  Tymczasem, gdy większość z nas ucieka w okresie urlopowym z miast, do polskich metropolii chętnie przybywają zagraniczni goście. Z tego powodu zacierają z ręce z radości restauratorzy i hotelarze, którzy co roku w sezonie letnim zwiększają swoje zyski.

  Zwiedzających do większych miast przyciągają też letnie festiwale filmowe i koncerty muzyczne. Przykładowo dużo oryginalnych letnich festiwali, ma także do zaoferowania Wrocław. Na przykład doceniony również w poza w międzynarodowym środowisku filmowym Festiwal Nowe Horyzonty sprawia, że na dziesięć dni Wrocław to prawdziwa mekka kinomanów. W tym trakcie festiwalu niedrogie noclegi we Wrocławiu są pilnie poszukiwane, bo młodzi kinomaniacy, to przeważnie studenci, których nie stać na drogie hotele.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.