ARTICLES
 • lis
  03

  Nie tylko Zakopane

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Nasze polskie Tatry najczęściej są kojarzone z Zakopanem, jednakże w na Podhalu można napotkać parę innych miejscowości, które warto zwiedzić w wakacje. Prezentujemy dwa najciekawsze miasteczka, które polecamy tego lata.

  Jeżeli poszukujesz miejsca pełnego zapierających dech w piersiach krajobrazów, postaw na urlop w Bukowinie Tatrzańskiej. Ta niewielka góralska wioska jest bardzo spokojna – świetne miejsca dla tych turystów, którzy mają dosyć hałasu wielkich miast. Można skutecznie odpocząć leżąc całymi dniami na górskich łąkach, a wieczorami podziwiając grających górali i smakując lokalną kuchnię. Bukowina Tatrzańska jest znana z basenów. Jeżeli udajesz się do tego kurortu, koniecznie odwiedź przybytek tego typu. Aby zobaczyć, gdzie da się je napotkać, do wyszukiwarki internetowej wklej sformułowanie „baseny Bukowina Tatrzańska” .

  tatry

  Autor: Edgars En.
  Źródło: http://www.flickr.com

  Inną ciekawą wioską góralską jest Białka Tatrzańska. Fajnie jest przybyć tu zimową porą, gdyż funkcjonuje tu wiele eleganckich tras zjazdowych. Latem można wyruszać z Białki na dalekie szlaki. Bezwzględnie należy odwiedzić urokliwy kościółek, który zbudowano ponad trzy wieki temu.Olbrzymią atrakcją Białki Tatrzańskiej są kąpiele termalne. Ablucje w ciepłej wodzie, która pochodzi z wnętrza Ziemi, mają dobroczynne działanie na ciało. Doktorzy zwykle rekomendują baseny termalne pacjentom, którzy zapadają na dolegliwości związane z sercem, kośćmi starami. O ile pojedziesz na urlop do Białki Tatrzańskiej, bezwzględnie odwiedź tego gatunku miejsce. Po kąpieli w gorącej wodzie poczujesz się jak nowo narodzony. Jeżeli chcesz znaleźć baseny termalne w Białce Tatrzańskiej, do wyszukiwarki internetowej musisz wpisać sformułowanie „Białka Tatrzańska termy” .

  Jeżeli masz chęć zobaczyć następne materiały utrzymane w takiej tematyce, zobacz link (http://www.coraltravel.pl/wakacje/Malediwy). W tamtym miejscu też znajdziesz coś ciekawego dla siebie!

  Rozsądnie jest poszukać miejsca, które cieszy się dobrą renomą wśród przyjezdnych.

  Miej na uwadze, że najlepszy wypoczynek może cię czekać właśnie wśród tatrzańskich szczytów. Nie zwlekaj ani minuty i zabukuj już dziś wakacje w tych fantastycznych stronach!
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.