ARTICLES
 • Cze
  22

  Nie tylko Zakopane

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Nasze polskie Tatry najczęściej są kojarzone z Zakopanem, jednakże w na Podhalu można napotkać parę innych miejscowości, które warto zwiedzić w wakacje. Prezentujemy dwa najciekawsze miasteczka, które polecamy tego lata.

  Jeżeli poszukujesz miejsca pełnego zapierających dech w piersiach krajobrazów, postaw na urlop w Bukowinie Tatrzańskiej. Ta niewielka góralska wioska jest bardzo spokojna – świetne miejsca dla tych turystów, którzy mają dosyć hałasu wielkich miast. Można skutecznie odpocząć leżąc całymi dniami na górskich łąkach, a wieczorami podziwiając grających górali i smakując lokalną kuchnię. Bukowina Tatrzańska jest znana z basenów. Jeżeli udajesz się do tego kurortu, koniecznie odwiedź przybytek tego typu. Aby zobaczyć, gdzie da się je napotkać, do wyszukiwarki internetowej wklej sformułowanie „baseny Bukowina Tatrzańska” .

  tatry
  Autor: Edgars En.
  Źródło: http://www.flickr.com

  Inną ciekawą wioską góralską jest Białka Tatrzańska. Fajnie jest przybyć tu zimową porą, gdyż funkcjonuje tu wiele eleganckich tras zjazdowych. Latem można wyruszać z Białki na dalekie szlaki. Bezwzględnie należy odwiedzić urokliwy kościółek, który zbudowano ponad trzy wieki temu.Olbrzymią atrakcją Białki Tatrzańskiej są kąpiele termalne. Ablucje w ciepłej wodzie, która pochodzi z wnętrza Ziemi, mają dobroczynne działanie na ciało. Doktorzy zwykle rekomendują baseny termalne pacjentom, którzy zapadają na dolegliwości związane z sercem, kośćmi starami. O ile pojedziesz na urlop do Białki Tatrzańskiej, bezwzględnie odwiedź tego gatunku miejsce. Po kąpieli w gorącej wodzie poczujesz się jak nowo narodzony. Jeżeli chcesz znaleźć baseny termalne w Białce Tatrzańskiej, do wyszukiwarki internetowej musisz wpisać sformułowanie „Białka Tatrzańska termy” . Rozsądnie jest poszukać miejsca, które cieszy się dobrą renomą wśród przyjezdnych.

  Miej na uwadze, że najlepszy wypoczynek może cię czekać właśnie wśród tatrzańskich szczytów. Nie zwlekaj ani minuty i zabukuj już dziś wakacje w tych fantastycznych stronach!
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.