ARTICLES
 • Paź
  10

  Może ferie zimowe w stadninie koni?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  To fajnie, że ferie w Polsce są podzielone na większą liczbę terminów, bo w sumie pewne stadniny koni, szczególnie położone w Tatrach, dużo bardziej pękałyby w szwach. Należy mieć na uwadze, iż nieustannie wśród dzieciaków i młodzieży wzrasta sympatia do jazdy konnej. To dobrze, bo tak naprawdę nie można wspomnieć o wadach jazdy konnej. Takowe tak naprawdę nie istnieją!

  Pewnie niektórzy ludzie mogą wspomnieć o tym, że różnego rodzaju wypadki związane z jazdą są raczej powszechnym zjawiskiem. W zasadzie wypadki się zdarzają, ale z pewnością nie są zbyt częste. Człowiek to taka istota, która tak jakby musi zaakceptować, iż życie jest pełne również tych przykrych niespodzianek. Nie należy automatycznie zakładać najgorszego scenariusza, w końcu wypadki mogą się przydarzyć dosłownie wszędzie. Któż rezygnuje z jazdy rowerem wyłącznie z tej przyczyny, że raz na jakiś czas ktoś zrobi sobie krzywdę? I spokojna głowa, nawet jeśli będzie jakiś wypadek, to w końcu doprawdy nie mówimy o czymś gigantycznie poważnym. Czyli aspekt dot. bezpieczeństwa jest już pewnie jasny.

  Stadnina zimą
  Autor: Kaarina Dillabough
  Źródło: http://www.flickr.com

  Dzieci coraz częściej nie mają żadnych zainteresowań. Czyż oglądanie telewizji albo gierki mogą być pasjami? Nie. A czyja jest to wina? Oczywiście rodziców! Czyli jeśli jakiś rodziciel uskarża się na swoje dziecko właśnie dlatego, że zbyt wiele czasu marnuje na komputer i telewizję, to w sumie powinien spojrzeć na lusterko. W nim właśnie odnajdzie głównego winowajcę takiego stanu rzeczy! Zapewne to nieco brzydko zabrzmiało, ale nie warto dyskutować z prawdą. W takim razie niech chociaż ferie (dowiedz się o feriach nad morzem) zimowe będą udane. Kto wie, być może dziecko pokocha konie, siodło i całą resztę?

  Praktycznie w 100% pewne jest to, że dziecko w trakcie nauki jazdy konnej nie będzie zbytnio się nudzić. Neutralny stosunek – to najgorszy scenariusz. Ejże, przecież ferie – przetestuj ferie zimowe z dziećmi www.naferie.pl/poradniki/ferie-zimowe-z-dziecmi – w siodle najczęściej są niemalże przygodą życia (tu znajdziesz stadniny koni). Zatem jakby nie patrzeć obowiązkiem rodzica jest to by przynajmniej pomyśleć czy tego typu forma spędzania ferii jest interesująca. Warto zapoznać swoje dziecko z ofertami wybijających się stadnin, zobaczy się jak zareaguje. I tak tego typu ferie nie będą gorsze, aniżeli ferie spędzone w domu. Dziecko musi poznawać świat!
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.