ARTICLES
 • mar
  04

  Wspaniałe miejsce na rodzinne wakacje – Krynica Morska

  Posted in Na czym ćwiczyć?, Turystyka, Wakacje
  Krynica Morska to popularna miejscowość turystyczna położona na Mierzei Wiślanej pomiędzy morzem Bałtyckim a Zalewem Wiślanym i równocześnie najmniejsze polskie miasto. Krynica Morska oczarowuje przede wszystkim swoim położeniem na pasie lądu wcinającego się w wody pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Wiślanym, gdzie sąsiadują ze sobą niemal białe plaże i zielone lasy robiąc z tego miejsca doskonały cel na rodzinne wakacje 2014.

  ustronie morskie pokoje

  Autor: Petrusia1
  Źródło: http://www.flickr.com
  Do odpoczynku w Krynicy Morskiej zachęcają głównie jej walory naturalne – czyste, nasycone jodem powietrze, długie i piaszczyste plaże, bajeczne wydmy oraz sosnowo – bukowe lasy. W Krynicy Morskiej doskonale poczują się osoby, które lubią odprężać się w kameralnych i spokojnych miejscach.

  O kameralności tutejszym plaż świadczy fakt, że wyznaczono tu też plażę dla naturystów. Jeżeli nad Mierzeją Wiślaną wieją wiatry sztormowe, można liczyć na odnalezienie tu cennego skarbu, jakim jest bursztyn. W Krynicy Zdroju występują wody mineralne chlorkowo – siarczanowo – magnezowo – sodowe, bromkowe, jodkowe, borowe i hipotermalne, przejawiające właściwości uzdrawiające i terapeutyczne. Potencjał w postaci źródeł wód mineralnych stanowi dla Krynicy Zdroju główny argument w staraniach o statut uzdrowiska.

  Krynica Zdrój oczarowuje głównie starą zabudową kurortową z zabytkowymi rezydencjami i pensjonatami otoczonymi ogrodami oraz domami rybackimi będącymi pamiątką po czasach, kiedy Krynica Morska cieszyła się wybitną popularnością pośród wczasowiczów. Ciekawym miejscem jest także park przy ulicy Świerczewskiego, który świadczy o ekskluzywności Krynicy z czasów przedwojennych. Najistotniejszym obiektem jest jednakże położona na wydmie latarnia morska, której wysokość sięga dwudziestu sześciu i pół metra. Latarnię po raz pierwszy uruchomiono w 1895 r.. Po zniszczeniach, jakich zaznała pod koniec II wojny światowej, odtworzono ją ponownie w tysiąc dziewięćset pięćdziesiątym pierwszym roku. Z latarni morskiej w Krynicy Zdroju rozciąga się świetna panorama na wszystkie pobliskie atrakcje, m.in. Wielbłądzi Garb, plaże, Zalew Wiślany, a przy słonecznej pogodzie nawet na Tolkmicko i Frombork. W trakcie pobytu w Krynicy Morskiej trzeba też zaglądnąć do tutejszego prywatnego muzeum, zadedykowanemu historii miasta. Można oglądnąć tutaj stare fotografie ilustrujące najpiękniejsze czasy miasteczka.

  W Krynicy Morskiej działa port rybacko – jachtowy, składający się z dwóch niezależnych przystani. Bardzo duże znaczenie portu wynika z faktu, że stanowi on bazę dla floty pasażerskiej oraz białej floty. Z krynickiego portu można udać się w rejs statkiem pasażerskim do Elbląga, Fromborka albo Kaliningradu. Przy porcie jachtowym działa istniejący od 1971 r.

  Obecnie oceń (www.naturalhotel.pl/) ten tekst, który jest niesamowicie zajmujący. Wykonaj to właśnie teraz! Zobaczysz, że naprawdę trzeba to zrobić!

  Jacht Klub, który prowadzi szkolenie młodzieży, organizację obozów żeglarskich, regat oraz camping. Nad zalewem znajduje się również molo spacerowe.

  Na północno – wschodnim krańcu Krynicy Morskiej położony jest Wielbłądzi Garb – najwyższy szczyt Mierzei Wiślanej i najwyższa stała wydma w Europie. Ze szczytu Wielbłądziego Garbu (czterdzieści dziewięć i pół metra nad poziomem morza) roztacza się wspaniała panorama Bałtyku i Zalewu Wiślanego. Wzniesienie znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Atrakcją przyrodniczą jest także Rezerwat Przyrody Buki Mierzei Wiślanej, mający na celu ochronę buczyny pomorskiej złożonej z 200-letnich buków, dębów, świerków i brzóz. Znajdują się tutaj też stanowiska licznych, cennych gatunków roślin, m.in. konwalia majowa, kruszyna pospolita i bluszcz pospolity. W Rezerwacie przebywają daniele, lisy ,dziki, jenoty oraz wiele gatunków ptaków.

  Warto podkreślić, że mniej więcej 15 km od Krynicy Zdroju znajduje się granica NATO oraz Unii Europejskiej. Nie można jej przekroczyć, aczkolwiek jej okolica po stronie polskiej jest niesłychanie urokliwa. Warto wejść na tutejszy punkt widokowy, skąd rozpościera się krajobraz na Zalew Wiślany oraz w oddali – katedrę we Fromborku. Dla fanów morza Bałtyckiego ciekawą propozycją będą wczasy w Ustroniu Morskim

  ***Całkowitą ofertę na wakacje 2015 w Ustroniu Morskim można wyszukać w serwisie albo klikając na niżej zamieszczone linki:- noclegi Krynica Morska- domki letniskowe Krynica Morska (strona www)- agroturystyka Krynica

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.