ARTICLES
 • mar
  06

  Udany weekend poza Warszawą

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Po całym tygodniu ciężkiej pracy nadszedł czas na przysługujący, weekendowy odpoczynek. Gdy zapowiada się dobra pogoda nie należy siedzieć w domu tylko udać się gdzieś na weekendowy wyjazd. Na pewno o wiele lepiej wypocznie się na łonie natury niż gnijąc w domu. Agroturystyka mazowieckie ma do zaoferowania bardzo dużo ciekawych propozycji.

  Ogród pełen cienia

  Autor: Jean-Sebastien Roy
  Źródło: Ogród pełen cienia

  Mogą to być na przykład interesująco położone leśniczówki na obrzeżu lasu lub kwatery o wysokim standardzie a także spokojne hotele. Trzeba tylko zapoznać się z warunkami pobytu oraz zakwaterowania, atrakcje, jakie możemy tam zobaczyć i ruszać w podróż.

  most

  Autor: Rafin Developer
  Źródło: Rafin Developer

  Takim interesującym miejscem, które mieści się niedaleko Warszawy jest Pilica. Śliczna jest tutaj Dolina Pilicy z nieskalaną naturą, obfitością zwierząt. Dużą część gminy tworzy park Krajobrazowy Orlich Gniazd. Gminę tą można rozdzielić na północą, gdzie warto zobaczyć wartościowe walory krajoznawcze takie jak przykładowo cudne kapliczki, starodawne kościoły oraz południową, którą zwyczajowo stanowią rezerwaty oraz pomniki przyrody. Można także udać się nad Zalew Sulejowski, na, około którego jest sporo piaszczystych plaż, lasów w których jest mnóstwo grzybów a osoby jeżdżące na rowerze mogą objechać cały zbiornik drogą rowerową – zobacz najlepsze noclegi na Podlasiu. Także są tutaj spływy kajakowe Pilicą i dużo wypożyczalni sprzętu wodnego.

  Jakaranda mimozolistna

  Autor: mauroguanandi

  Należy też zwiedzić stary park w Winiarach, Kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bukownie, zespół pałacowo parkowy w Suchej a także sporo innych. Najlepiej wcześniej wykonać sobie plan, jakie zbytki Mazowsza chcemy zobaczyć, a później właściwie zrobić sobie trasę podróży. Sami nawet nie wiemy jak wiele cudownych miejsc jest tak niedaleko stolicy Polski – . Wyjeżdżamy gdzieś na Mazury czy też nad morze, a wręcz w zasięgu ręki mamy równie ładne i malownicze tereny. Istotnie trzeba, choć parę z nich zobaczyć – wejdź – w trakcie weekendu. Na pewno będziemy usatysfakcjonowani z podróży i przede wszystkim zrelaksowani. Taki relaks na łonie przyrody jest bezcenny i najdoskonalszy, jaki może być.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.