ARTICLES
 • Lut
  19

  Woda to niebezpieczny żywioł

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Kiedy idziemy w góry, powiemy iż gdzieś niedaleko jest stacja ratowników górskich, którzy w razie jakichkolwiek kłopotów wyruszą nam na pomoc. Na szczęście taką identyczną gwarancję, iż odpowiednie osoby czuwają nad naszym bezpieczeństwem, możemy posiadać wypoczywając nad wodą. Co więcej, ta gwarancja jest jeszcze większa, ponieważ tutaj praktycznie ratownik jest w zasięgu naszego wzroku, oczywiście pod warunkiem, iż weźmiemy dobry rodzaj plaży.

  basen
  Autor: Aleksandr Zykov
  Źródło: http://www.flickr.com

  Trzeba być tutaj ostrożnym

  Nie ma znaczenia jak dobrymi pływakami jesteśmy. Ciągle może się przydarzyć jakaś niecodzienna sytuacja, skurcz, omdlenie, lub zwyczajnie opadnięcie z sił prędzej niż zakładaliśmy i woda zamiast znanego żywiołu, może okazać się śmiertelnym niebezpieczeństwem. Przez to właśnie ciągle odpoczywając na plaży, bez względu na to czy nad morzem, czy nad jeziorem, musimy brać takie miejsca, gdzie swoje miejsce posiada ratownik wodny. To on cały czas z odpowiedniej pozycji będzie przeczesywał spojrzeniem pobliską wodę, a co się z tym wiąże, w razie jakiegokolwiek zagrożenia nagle ruszy na pomoc. Co więcej możemy być również pewni, iż taki ratownik nie jedynie wyjmie nas z wody, ale jednocześnie będzie w stanie zagwarantować pierwszą pomoc do czasu, aż nie przyjedzie karetka, jeżeli jej obecność będzie potrzebna.

  On zawsze wie co trzeba zrobić

  basen
  Autor: SAM Cheong
  Źródło: http://www.flickr.com
  Taki ratownik nie jedynie pomoże nam wówczas, kiedy zaczniemy się topić, albo gdy coś niebezpiecznego będzie miało miejsce w wodzie. Także do niego będziemy mogli się udać, jeżeli będziemy podejrzewali, że sami albo ktoś kolejny przegrzał się na słońcu i posiada udar. Dodatkowo również w razie głębokich skaleczeń jest on w stanie opatrzyć ranę i zapobiec ewentualnemu zakażeniu o co przecież nie trudno będąc na piasku.

  Bezpieczeństwo zawsze jest najważniejsze

  Ratownik jest na plaży po to, żebyśmy czuli się pewnie i chociaż od czasu do czasu wydaje nam się, że niepotrzebnie zakazuje jakichś wygłupów, to mimo wszystko pamiętajmy, że to właśnie on spokojnym i doświadczonym okiem umie określić, czy jakaś zabawa w wodzie jest bezpieczna czy nie. Z pewnością ciągle powinniśmy wypoczywać na plaży, na której posiada on swoje miejsce, bo przecież nie jesteśmy w stanie przewidzieć co się może wydarzyć w czasie naszego pobytu tam i czy od czasu do czasu mimo wszystko nie będziemy wymagali jego wsparcia, doświadczenia i niesamowitych umiejętności.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.