ARTICLES
 • Sie
  06

  Dokąd na urlop? Mamy sprawdzone podpowiedzi dla poszukujących fachowych wiadomości

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Wybierasz się na wakacje w obrębie Morza Śródziemnego, a może masz w planach wyszukane miejsca wypoczynku? Turystyczne oferty zestawiają wakacje w różnych pakietach, szczególnie w zależności od kwoty na własne wydatki i konkretnych planów spędzenia odpoczynku.
  Któż spośród nas nie marzy sobie o wczasach w gorącym, a nawet tropikalnym kraju?

  wakacje
  Autor: J P
  Źródło: http://www.flickr.com

  Na pierwszy rzut oka skojarzenia to czyste niebo, szumiące fale i hotele z basenami i ekskluzywnymi atrakcjami. Nie każdy może sobie na to pozwolić – przeważnie komfort i wiele możliwości urlopu oznaczają wydanie dodatkowych pieniędzy. Obiektywnie patrząc urlop na południowych obrzeżach kontynentu (przykład ) nie są okolicą zamkniętą tylko dla prężnych przedsiębiorców i dorobkiewiczów. Na rejsy, lokalne plaże czy aktywne zwiedzanie wybiorą się również ludzie, którzy odkładają na taki wypoczynek kilka lat.

  Aura klimatu zwrotnikowego i równikowego działa na naszą wyobraźnię jeszcze bardziej. Tym bardziej gdy podziwiamy albumy znajomych, którzy spędzali urlop w ciepłych krajach Afryki, Azji czy Europy. Swoje role odgrywają tutaj reklamowe chwyty biur podróży. Nie chodzi akurat o ceny ośrodków, lecz wizualizację ofert. Wyraziste, atrakcyjne kolory, z przezroczystością morza i bezchmurnym niebem, pobudzają nasze oczy na ”wakacyjne pokuszenie”. Kalkulacje są proste – rejsowanie po Morzu Śródziemnym lub zamieszkanie w drogim apartamentowcu to przeciętnie koszt sięgający kilku tysięcy złotych. Wydatki rosną razem z podróżowaniem. Podróż w dwie strony – jeśli chodzi o kilka tysięcy kilometrów od domu rodzinnego to następstwa wakacyjnej wczaso-balangi. Malediwy, Sri Lanka czy położone na drugim krańcu Ziemi Filipiny – europejskim turystom nie opłaca się wpaść tutaj na kilka dni – góra tydzień.

  Dla wczasowiczów, którzy myślą o urlopie w obrębie Starego Kontynentu pozostaje ogromna liczba propozycji z Hiszpanii, Grecji czy północnej Afryki. Fani kultury wschodniej ciągną w stronę wschodu. Pierwszym ogniwem jest Turcja (https://coraltravel.pl/Turcja/Alanya/hotel/QUATTRO-BEACH-SPA—RESORT/10022/40-2324-24FF.html) , dalej oferty sięgają po IzraelIzrael (polecane), czy Egipt. Kolorowe Indie czy zupełnie obca Europejczykom część Indochin to też szansa obcowania z kulturami, które na co dzień przyprawiają w nas w zdziwienie i zakłopotanie.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.