ARTICLES
 • Lis
  16

  Góry to świetne miejsce kiedy pragniemy wypocząć

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Istnieją miejsca dobre na każdą porę roku. Czy mówimy o morzu? Nie, bo lata są tam bardzo fajne, ale zimy nie zachęcają do odwiedzin. Czy mówimy o dużej aglomeracji? Też nie, gdyż wykańcza nas tam nieustający hałas. Duże miasta są ciekawe na chwilę, ale niestety nie na każdą porę roku, czyli cały czas. Warto zadać sobie pytanie, gdzie dobrze byłobypojechać w styczniu i lutym, maju i czerwcu oraz październiku? Oczywiście w góry.

  Tatry
  Autor: Szift
  Źródło: www.flickr.com

  Wypoczynek – www.eccotravel.eu/emiraty-arabskie/ – w górach na pewno będzie udanyo każdej porze roku. Latem możemy schować się tam przed rozgrzanym miastem, poczuć przyjemne ciepło, które nie jest nieznośnym gorącem. Na wiosnę mamy jedyną w ciągu roku okazję zobaczyć, jak natura budzi się do życia. Jeśli jesteś przekonany, że w mieście też jest to widoczne, to z pewnością musisz zobaczyć, co oznacza prawdziwy rozkwit natury. Jesienią jest nostalgicznie i metafizycznie. Przyroda przysposabia się do odpoczynku, czuć ruch w naturze, jednak nie tak zwariowany, jak ma to miejsce na wiosnę, lecz jest to raczej krzątanina, żeby zdążyć przed nadejściem pierwszych śniegów. Zima w górach zaskakuje niesamowitymi widokami. To też najlepsza pora dla pasjonatów sportów zimowych, którzy czekają na ten sezon cały rok.

  Wypoczynek w górach to także zabytkowe schroniska otwarte cały rok. Są niezwykle klimatyczne ijedyne w swoim rodzaju, i nieważne, czy na myśli mamy wiekowe schronisko, uroczy pensjonat, czy też nowoczesne spa (odsyłam tutaj).

  Ta solidna oferta (https://www.saladlaciebie.com/sale-weselne/buczkowice.html), którą przygotowaliśmy dla sympatyków omawianej problematyki, posiada pokrewne dane na to intrygujące zagadnienie – zobacz tutaj.

  zaplecze noclegowe w każdym zakątku naszych gór prezentuje się bardzo dobrze. Oczywiście, że więcej znajdziemy noclegów w bardziej znanych ośrodkach, jednak nawet w tych mniej uczęszczanych zawsze coś się znajdzie. I nawet takie miejsca, gdzie jest mniej komercji, a więcej prowincji mogą więcej zaoferować – tajemnicy, dzikości, nieodkrytych zabytków… Sprawdź willę Pod Zegarem! Zależy tylko, czego oczekujesz od swojego wymarzonego wypoczynku w górach.

  Warto też powiedzieć o ludziach spotykanych podczas pieszych wędrówek. Są cały rok, pogodni, kłaniający się i ci bardziej zadumani, kontemplujący ciszę, spokój i niesamowite krajobrazy. Nieważne też o jakiej porze roku, ale za każdym razem w górach spotkamy całe rodziny, jak również samotnych wędrowców, jednak tych pierwszych częściej widujemy w porze cieplejszej, a tych drugich, gdy śniegi rządzą na szlakach.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.