ARTICLES
 • sie
  20

  Europejskie miasta warte rekomenadcji

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Wybory zaciekawionych zwiedzaniem europejskich miast turystów nie zawsze są dobre. Piszą oni o tym namiętnie na stronach www poświęconych tej tematyce. Bezgraniczne możliwości wyboru wywierają wrażenie, jednak jeszcze większe emocje wzbudzają zamieszczane wraz z podpisem zdjęcia pasjonatów. Możliwości na rynku wciąż przybywa, dlatego polecane jest zastanowić się, na co sami chcemy się zdecydować. Nierzadko o ten wybór trudno, dlatego wielu zaciekawionych ofertami układa sobie w głowie plan wycieczek, jakie sukcesywnie realizuje.

  Edynburg zostaje w pamięci podróżujących na zawsze

  hiszpania - miasto

  Autor: Elliott Brown
  Źródło: http://www.flickr.com

  Miasto takie jak brytyjski Edynburg zniewala turystów znacznym nasyceniem zabytków. Profesjonaliści wyliczyli ich liczbę na około 4,5 tysiąca zabytkowych obiektów. Grzechem byłoby nie skorzystać z tak rewelacyjnie przemyślanej oferty. Wskazane jest poznać to miasto bliżej, aby samodzielnie przekonać się o jego uroku. Wiek XVII przeważa znacząco, patrząc na architekturę miasta. Wiktoriańska zabudowa, piwo ale w odpowiednich pubach w znakomitej i zachęcającej cenie oraz pamiętne przeżycia – tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć.

  W Budapeszcie serwowane są szczególne przeżycia

  Kiedy chodzi o węgierski Budapeszt, nie jest to miasto szczególnie popularne wśród naszych turystów. Polacy cenią sobie jednak węgierką kuchnię, ale ta dawana w naszym kraju, niby węgierska, nie ma najmniejszego porównania do tej oryginalnej. Bezgraniczne możliwości wyboru menu oraz odwiedzanych miejsc w stolicy Węgier motywują nawet tych początkowo opornych do wybrania się z całą rodziną, nawet na dłuższy weekend i zaznania osobiście niezwykłości tego miasta.

  Stolica Portugalii a zdania podróżujących na jej temat

  Poruszające możliwości, które spotykają wszystkich podróżujących po europejskich stolicach, nie mają porównania i podskoku do tych spotykających nas w Lizbonie. Stolica Portugalii ma do zaproponowania naprawdę wiele możliwości, więc warto mieć ją na uwadze organizując kolejny urlop z rodziną na podbój kolejnych miejsc. Ciekawa historia Lizbony, niezwykły klimat tego miasta oraz zawsze zadowoleni ludzie – to podbija nawet najbardziej zatwardziałe serca.

  Wiosenne miesiące to okres, gdy już najwyższa pora pomyśleć o tegorocznych wakacjach. Czasu na znalezienie dobrej kwatery albo rezerwację wczasów w innym kraju nie ma już za wiele i warto się z tym trochę pospieszyć, aby nie zostać z niczym. Nadal największym zainteresowaniem wśród naszych rodaków cieszą się wakacje w kraju, w górach albo nad morzem, ale coraz większa ich ilość wybiera wyjazdy za granicę. Rzecz jasna państwami szczególnie obleganymi w letnie miesiące są wszystkie te, położone nad brzegiem Morza Śródziemnego.

  Nie można się temu dziwić, wysokie temperatury, gwarantowana bezchmurna aura i czysta woda powodują, że wyjazd na wakacje (zobacz: mauritius wakacje) na pewno nie będzie popsuty przez dwutygodniowe ulewy. Wielu turystów korzysta podczas planowania tego typu wczasów z ofert biur turystycznych, lecz spora ich część samodzielnie woli zaplanować wypoczynek. Bez najmniejszych problemów można w większości państw nad morzem zarezerwować domek (wizytówka firmy-> domki letniskowe Jezioro Białe) nad morzem na tydzień czy dwa podczas wakacji.

  hiszpania - miasteczko

  Autor: Jocelyn Kinghorn
  Źródło: http://www.flickr.com

  Jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów od dziesięcioleci są Włochy. Rzecz jasna największą ich atrakcją są przepiękne, szerokie plaże, Włochy z trzech stron są otoczone morskimi falami i terenów do plażowania raczej nie brakuje. Lecz poza tym są znane z bardzo dużej liczby światowej sławy zabytków. Będąc w tym niezwykłym kraju bezwzględnie trzeba obejrzeć Rzym, i na samo jego odpowiednie pozwiedzanie przeznaczyć trzeba przynajmniej kilka dni.

  Warto także zobaczyć atrakcje Neapolu i Mediolanu, a na zakończenie podróżowania przepłynąć się jedną z gondoli w Wenecji. Również leżąca dalej na zachód Hiszpania ma sporo do zaproponowania, np. O plażach nie ma co już wspominać, bo są one tak samo piękne, jak w pozostałych krajach śródziemnomorskich. Ale Madryt z dużą liczbą zabytków jest jeden jedyny, a Hiszpania tego typu niezwykłych miejsc ma do zaoferowania dużo więcej. Odpoczywając w tym państwie bezwzględnie należy wysłuchać koncertu flamenco i na żywo zobaczyć corridę, a jeśli ktoś zechce, to oglądnąć mecz najbardziej znanych drużyn piłkarskich na świecie.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.