ARTICLES
 • mar
  08

  Przyswajanie nieznanych języków świata? Czemu nie!

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Nauka nowych języków to dobra inwestycja na przyszłość. No tak, wiadomo, że należy mówić po angielsku, bez tego dziś ani rusz, lecz jaki język poza językiem Szekspira warto znać? Typów jest wiele. Zasada jest następująca, że najlepiej znać dwa języki: jeden, który jest na świecie bardzo popularny, drugi zaś jakiś nieznany, może egzotyczny, który sprawi, że potencjalny pracodawca postawi nam duży plus, taki, co da nam przewagę nad innymi, taki wreszcie, co zabije naszą potencjalną konkurencję.

  Słowniki języków obcych

  Źródło: http://www.sxc.hu

  Jeśli wobec tego poszukujesz języka, którego nie zna prawie nikt, to może język bengalski. Nauka języka bengalskiego (egzotyczny bengalski) (dostępność słowników, podręczników) nie jest, duża, jednakże lepiej szukając można znaleźć to, czego się poszukuje. Dobrze znać solidne język angielski, gdyż wiele materiałów do nauki egzotycznych, nieznanych języków jest osiągalne tylko w języku Szekspira. Tak jest też z bengalskim. Dla chcącego jednak nic trudnego.

  A może odrobinę łatwiej, ale tylko troszkę, bo język arabski to także ciężki kaliber. Nauka tego języka nie jest łatwa, jednakże dostępne na rynku słowniki czynią naukę języka arabskiego (szkoła armeńskiego) przystępniejszą. Choć to bardzo odległy kulturowy obszar i rzadki język to trzeba przyznać, że arabski świat odgrywa coraz istotniejszą rolę na arenie międzynarodowej, czego wyrazem jest także coraz większe zainteresowanie tym językiem.

  Schodzimy o piętro niżej, ale dalej jesteśmy w lesie językowego poznania. Przed Państwem język armeński. Podejrzewam, iż na ten język zdecyduje się bardzo niewiele osób, i w sumie nie jest to nic dziwnego, Armenia to mały kraj na Zakaukaziu. kraj ten jest mały i raczej biedny, jednakże nauka tak egzotycznych języków popłaca tym, że nie ma na przykład w naszym kraju za dużo tłumaczy z języka armeńskiego, to szansa na znalezienie własnej niszy.

  Jeśli nie chcesz, by ominęły Cię inne podobne wiadomości tyczące się omawianego tutaj tematu, to kliknij i więcej zobaczysz w treści (https://it-solve.pl/uslugi-programistyczne/tworzenie-aplikacji-mobilnych/).

  Nauka języka armeńskiego to raczej na początek słowniki, no chyba, że spróbujemy nauki ze źródeł anglosaskich. Na koniec będzie najłatwiej – język bułgarski. Zbliżony do rosyjskiego, ale mało powszechny, a szkoda, bo przecież Bułgaria to członek Unii Europejskiej i kraj dość blisko położony. Nauka języka bułgarskiego jest przyjemna, dostępne są słowniki i podręczniki wydane w języku polskim.

  Sprawdź ten link, gdyż poznasz tu interesujące informacje, które z pewnością Cię zainteresują – to bardzo użyteczna propozycja (http://sigma-rachunkowe.pl/).

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.