ARTICLES
 • paź
  04

  Lubisz planować czy może nie?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Spędzanie wolnego czasu czasami jest sporym wyzwaniem. Ażeby każdą rzecz zaplanować, określić tak, ażeby było dobrze, niezbędne jest przygotowanie właściwego planu, jaki powinien być podparty najlepszym przygotowaniem.

  A może jednakże nie, być lubisz realizować każdy plan spontanicznie i bez nadmiernych przygotowań. To jak się zachowujesz mówi wiele o Twoim osobowości i podejściu do życia. Są ludzie, jacy w każdej sytuacji potrzebują planu.

  Jeżeli ten temat jest dla Ciebie interesujący, to kliknij ten link – to oryginalna witryna, która także zawiera intrygujące informacje.

  Jadą do dużego ośrodka miejskiego, na przykład do Warszawy posiadają ze sobą mapy i przewodniki, mają już ustalone do której zajdą cukierni na Żoliborzu (dojazd) lub kawiarni w Legionowie, wiedzą, co odwiedzą pierwsze, czy Stare Miasto, lub jednak Pałac Kultury i Nauki. Są przekonani że ten plan jest najlepszy, wierzą w niego, on jest dla nich punktem odniesienia i nieustannie najbardziej atrakcyjnym z możliwych żeby spędzić czas. Poza najważniejszym planem istnieje także plan B a nawet C. Na wypadek złej pogody lub pozostałych niespodziewanych zdarzeń, zawsze jest wyjście z sytuacji.

  Na drugim biegunie są się osoby, które całkowicie w inny sposób podchodzą do takich zagadnień. warsaw.jpg|R|W=180|ALT=rynek w Warszawie]Jak ”wypad” to spontanicznie, jak plan to „zobaczymy, jak to będzie”. Taki człowiek nie jedzie, przykładowo, do wielkiego miasta, żeby odwiedzić parę konkretnych punktów, taka osoba planuje po prostu dobrze spędzić wolny czas, a jej plan można streścić w wyrażeniu: zobaczymy, co chwila przyniesie. Przecież wszystko jest uzależnione od wielu czynników, z jednej strony jakieś plany mogą się nie zrealizować przez pogodę, może uciec autobus lub po drodze się zepsuć, może muzeum być zamknięte i tak dalej. Taki człowiek wychodzi z założenia, że obmyślanie planu to jedynie zbędne nerwy, zamiast o tym myśleć, trzeba po prostu żyć chwilą.

  A może nie jesteś ani jednym ani drugim? To może jesteś gdzieś pośrodku, w centrum? Z jednej strony doceniasz ludzi, jacy mają wszystko zaplanowane, ale denerwuje Cię ich skrupulatność i drobiazgowość. Twierdzisz, iż plan jak najbardziej, lecz nie przesadzajmy, nie powinniśmy przecież pamiętać o każdym, choćby najbardziej nieznacznym drobiazgu. Do drugiego podejścia również jednocześnie jest Ci nie po drodze, gdyż nie lubisz ludzi, jacy wszystko olewają i nie przejmują się żadnym planowaniem. To bez sensu, gdyż trzeba przecież posiadać jakiś, choćby najmniejszy plan, by się nie pogubić w nowym miejscu. Bez nerwów, ale też bez zbyt dużej niedbałości, która do niczego nie prowadzi.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.