ARTICLES
 • lis
  16

  Jakiego rodzaju rower powinien być najodpowiedniejszy do jeżdżenia po szosach?

  Posted in Na czym ćwiczyć?, Turystyka, Wakacje
  Wszędzie można spotkać rowery, rowery, wszędzie widać rowery, rowery, każda letnia oferta to rowery, rowery, gdzie nie odwiedzisz dużego sklepu, rowery, lecz jak w tym wszystkim wybrać ten porządny rower, który posłuży nam przez lata. I przede wszystkim będzie idealny dla nas, dostosowany do naszych potrzeb.

  Autor: Giant

  Często bowiem, jakaś osoba kupuje rower, który w ogóle nie pasuje do temperamentu i sposobu bycia danej osoby. To tak jak z zakupem psa, jeśli ktoś nie lubi biegać, a bierze żwawego czworonoga, to ani on, ani jego pies naturalne przysmaki nie będą w tym związku zadowoleni. Podobnie, jeśli kupujesz rower szosowy i pragniesz nim jeździć po mieście to srogo się rozczarujesz.

  Rower szosowy (rowery podróżne) (czyli inaczej kolarzówka), to jaka sama nazwa wskazuje jednoślad dostosowany do jazdy po szosie, poza miastem. Ten model roweru to idealny wybór dla ludzi aktywnych ceniących sobie duży wysiłek, jako jeden ze sposobów spędzania wolnych chwil. nie kupuj go, jeśli faktycznie zamierasz jeździć na obrzeżach miasta, ale robić to w sposób bardziej rekreacyjnych, nie pragniesz poruszać się szybko, pobijać swoich rekordów, a jednocześnie masz ochotę czasami zboczyć z trasy na piknik.

  jazda rowerem

  Autor: Vladimir Yaitskiy
  Źródło: http://www.flickr.com

  Jeśli pragniesz pojeździć trochę miastem, trochę szosą, a trochę polną droga to najlepszą decyzją będzie rower turystyczny. Nie jest to rower do pobijania rekordów prędkości, jest to solidny model roweru rodzinnego, który będzie pasował każdemu, kto lubi spędzać czas właśnie tak, ale nie zamierza startować w zawodach. To idealny rower na wyprawy weekendowe, sprawdzi się także na dalszych trasach, lecz wszystko zależy od danego modelu.

  Jeśli zaś potrzebujesz idealnego roweru do miasta, na przykład, żeby zaoszczędzić na paliwie to wybór pada na rower miejski (rowery na miejskie przejażdżki). Jaka sama nazwa wskazuje jego żywiołem jest miasto. Lub chodniki, lubi samochody i śpieszących do pracy ludzi. Lubi mijać się z innymi rowerami na drogach dla rowerów, nie przepada za to za zbytnio dalekimi wyjazdami poza miasto, nie znosi wręcz polnych dróg, na których może też tobie, jak i sobie wyrządzić krzywdę.

  Ciekawi Cię omawiany materiał? Jeżeli tak, to namawiamy do kliknięcia tutaj. To warte uwagi oryginalne źródło, które również zapewne Cię zafascynuje.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.