ARTICLES
 • sty
  13

  Sposób na oryginalne wczasy – czarujące Wyspy Karaibskie

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Wiele osób marzy o oryginalnym urlopie spędzanym w niezwykłym miejscu, które urzeknie cudownym klimatem i prawdziwą egzotyką. Takie ferie mogą – w zależności od lokacji i preferencji – przynieść zarówno powiew egzotyki , jak również przygodę, jak i świetny relaks; obie formy rozrywki pomogą w oderwaniu się od codziennych nużących spraw. Wśród wielu rozmaitych miejsc da się wybrać wiele egzotycznych krain, jednak teraz znakomitym wyborem są Wyspy Karaibskie – posiadają wiele zalet, jakie charakteryzują ów przepiękny archipelag spośród innych potencjalnych miejsc na wycieczkę.

  Karaiby

  Autor: Joe deSousa
  Źródło: http://www.flickr.com

  Ponieważ Wyspy Karaibskie są od lat znane jako miejsce docenione i lubiane poprzez turystów, baza turystyczna jest tam wysoce rozwinięta, a mimo to nie wpłynęło to szczególnie na świetną kulturę oraz piękne widoczki – necą do dziś. W dzisiejszych czasach da się bezproblemowo ucieszyć się tam słoneczną pogodą, morzem i pięknymi plażami, a również najświeższymi kokosami, rumem , jak również wysokiej jakości tytoniem. Podróżnicy spragnieni nowych wrażeń kulinarnych obowiązkowo powinni skosztować karaibskiej kuchni – miejscowe potrawy, te jak chociażby accras de morue lub jerk, potrafią zachwycić również najwybredniejszych smakoszy.

  Również amatorzy intrygujących trunków będą mogli wyszukać ogrom ciekawych inspiracji – Wyspy Karaibskie są słynne z wielu likierów i drinków bazujących na likierach, od uznanych też w Polsce piña colada bądź malibu po rum. Możliwości jest nieprzeciętnie niemało pod takim względem – dlatego też na pewno warto z nich skorzystać w czasie atrakcyjnych egzotycznych wczasów. Wspaniała pogoda i malownicze widoki zdecydowanie także potrafią znacznie uatrakcyjnić urlop – Karaiby są uznane z pięknego czystego morza i jasnego słońca.

  Karaiby

  Autor: Daniel Jolivet
  Źródło: http://www.flickr.com

  Wyspy Karaibskie to nawet wyjątkowy tygiel kulturowy.

  Dzisiaj naprawdę trudno znaleźć jest cenne informacje, więc powołaj się na przydatne materiały, które przykują Twoje zainteresowanie.

  Obecne są w nim zarówno zwyczaje Indian, jak i niektóre afrykańskie oraz – w zależności od konkretnej wyspy – hiszpańskie, amerykańskie , a także holenderskie. Niektóre wyspy, owe jak chociażby Haiti albo Dominika są też niepodległymi państwami. W pewnym okresie były też mekką dla piratów, co było pokazane w znanym filmie „Piraci z Karaibów”. Zdecydowanie warto w czasie wyjazdów dowiedzieć się ogrom fascynujących faktów na temat lokalnego folkloru, tradycji , a także kultury – dzięki temu można liczyć na niezapomniane wspomnienia, które zostaną z wakacji na długo.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.