ARTICLES
 • Lip
  14

  Co należy wiedzieć,jeśli jesteś organizatorem konferencji i marzysz, żeby odniosła ona sukces?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Konferencje są to spotkania dużej ilości ludzi, podczas których omawia się dane wątki. Mogą być one prasowe, naukowe, biznesowe. Każda z nich wymaga różnego rodzaju przygotowania i organizacji. Co jest istotne przy zorganizowaniu naprawdę porządnej konferencji?
  Gdańsk, Łódź, Wrocław. Wszystkie te miejscowości organizują konferencje o różnorodnej tematyce. I to właśnie jest priorytetem.

  Restauracja Anatewka w Manufakturze
  Autor: Elroy Serrao
  Źródło: http://www.flickr.com

  Najważniejsze to przemyśleć w jakim celu się ją organizuje i czy jest naprawdę potrzebna? Należy wypisać cele, które po zakończeniu konferencji będzie można zmierzyć i poddać weryfikacji.

  Jeśli problematyka, która jest analizowana w tym tekście jest warta Twej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie (https://www.cafepanamera.com/brazylia-santos/).

  W następnej kolejności należy stworzyć kosztorys, który przeznaczy się na organizacje konferencji. Musi on on brać pod uwagę koszty stałe, które nie ulegną zwiększeniu i koszty zmienne, które mogą się zwiększyć wraz z większą ilością, niż zakładano wcześniej, osób biorących w niej udział.

  Nie można zapomnieć o budżecie awaryjnym, który wykorzystamy w razie wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności. Gdy przemyślimy jużsprawę finansową powinniśmy zająć się znalezieniem odpowiedniego miejsca, gdzie konferencja będzie trwać. To zakłada także określenie dokładnego terminu i pory konferencji oraz osobiste sprawdzenie potencjalnego miejsca. Kolejny krok to sprawy logistyczne. Pamiętaj, że uczestnicy mogą zamieszkiwać Łódź, czy Kraków podczas, gdy konferencja organizowane jest w Warszawie. Kolejny krok to zapewnić wyżywienie gościom, najlepiej w dobrej restauracji .

  wnętrze restauracji
  Autor: Kimberly Vardeman
  Źródło: http://www.flickr.com

  Musisz zapewnić im nocleg oraz rozeznać się w możliwościach dojazdu do miejsca docelowego. Następnym punktem są kwestie związane z wyżywieniem. Restauracja to świetne miejsce na zorganizowanie kolacji dla organizatorów lub uczestników (Restauracja Anatewka – Manufaktura). Lecz wtedy, gdy liczba osób nie jest zbyt duża. Istnieje jednak pewne rozwiązanie. Sprawdź, czy wybrana przez ciebie restauracja zajmuje się cateringiem, który dostarczy na miejsce, w którym odbywa się konferencja. W takim wypadku kwestię napojów oraz wyżywienia w trakcie trwania spotkania ma się załatwioną.

  Ten artykuł omawia faktycznie ważne kwestie, ale przeczytaj jeszcze tamto źródło (http://www.cukier-krolewski.pl/przepisy/crumble-truskawkowo-borowkowe/) – z pewnością stwierdzisz, że są godne uwagi.

  Dobra realizacja każdego z wyżej wymienionych kroków to droga do sukcesu twojej konferencji. Każdy z nich jest równie ważny, ponieważ treści merytoryczne stanowią jedynie część przygotowań. To, jak zaplanujesz wszystko logistycznie i jak spodoba się to uczestnikom zapewni ci duże zainteresowanie przy organizacji kolejnych przedsięwzięć.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.