ARTICLES
 • sty
  14

  Plany na lato

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Nie każdy z nas już zaplanował gdzie spędzić lato 2014 roku. Część osób tworzy wakacyjne plany przez wiele miesięcy, część decyduje się na spontaniczne podróże wybierając z oferty last minute. Niezależnie od tego, do której z grup należymy warto wiedzieć, jakie są najczęściej wybierane przez nas kierunki wakacyjnych wyjazdów.

  Gust Polaków od paru lat nie ulega już drastycznym zmianom. Wyjeżdżamy do krajów, w których jest gwarantowana piękna pogoda, morze i zwyczajnie możemy poleniuchować.

  Wakacje w Turcji

  Od wielu lat często wybierane są wycieczki do Turcji. Biura podróży oferują nam mnóstwo ofert wakacji w tym kraju, także w ramach ofert last minute last minute. Za bardzo przystępną cenę da się spędzić tydzień w dobrej klasy hotelu. Jeśli należymy do ludzi uwielbiających tańce, dyskoteki, wieczorne wypady z przyjaciółmi, to doskonałym miejscem na wakacje jest Bodrum i okolice. To region, gdzie przenikają się kultury turecka i grecka. Oczywiście Antalya czy Alanya to równie atrakcyjne miejscowości.

  Ciekawa Bułgaria

  Często także decydujemy się na wakacje w Bułgarii. Kraj ten nie budził do pewnego czasu dobrych skojarzeń, lecz to się zmieniło. Nadal oczywiście jest to stosunkowo ubogi kraj, lecz regiony turystyczne są doskonałe. Duże, piaszczyste plaże, dobre zaplecze hotelowe – miejsce w sam raz na wypoczynek.

  A może bliżej?

  Bardzo często decydujemy się również na wczasy w Hiszpanii z To kraj bliższy nam jednak niż Turcja czy Bułgaria, a tak samo atrakcyjny. Słoneczne wybrzeże, pewna pogoda i ciepła woda – to raj dla leniuchów, którzy marzą o tym, by poczytać książkę na leżaku. To również świetne miejsce do uprawiania wszelkiego typu sportów wodnych, czy spędzania czasu aktywnie.

  Podobnie rzecz się ma, gdy chodzi o wczasy we Włoszech. Kochamy podróże do Włoch, ze względu na słońce i oczywiście naszą ulubioną kuchnię. Możliwość skosztowania oryginalnej włoskiej kuchni, zamiast nie do końca udanych podróbek w naszych miastach z pewnością kusi. Włochy to naturalnie także raj dla ludzi uwielbiających zwiedzać zabytki. Ponadto kraj pełen jest winnic, w związku z tym możemy raczyć się wspaniałym winem. Inne oferty na:

  Niezależnie od tego, dokąd jedziemy, pamiętajmy, by korzystać z oferty wyłącznie renomowanych biur podróży.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.