ARTICLES
 • Sty
  11

  Udany wypoczynek

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Dzieci do wyjazdu na obóz może przekonać wyłącznie atrakcyjny program. Organizatorzy tego rodzaju kolonii z roku na rok ubogacają swą propozycję. Kolonie tematyczne dla dzieciaczków o wiele odróżniają się od owych dla młodzieży, gdyż ich potencjał jak też potrzeby są kompletnie inne. Program kolonii dla dzieciaczków uwzględnia więcej zabawy. Wśród kolonii tematycznych dla dzieci wyróżnić można: kolonie językowe, artystyczne sportowe oraz przygodowe.


  Obóz konny
  Autor: True Blue Animal Rescue
  Źródło: http://www.flickr.com
  Wielu pedagogów twierdzi, iż dzieciaczki w pierwszych latach swej edukacji szkolnej najlepiej rozwijają swoje umiejętności językowe. Toteż obozy językowe są dla nich wspaniałą propozycją na ferie. Lekcje na takich wyjazdach prowadzone są przy wykorzystaniu nietypowych strategii nauczania, na jakie w szkole nie ma czasu. Program dobrany jest do umiejętności a także wieku dzieci, dzięki temu nauka będzie dla nich zabawą – zobacz tutaj (zobacz tutaj).
  Kolonie sportowe skierowane są do dzieci żywych, uwielbiających spędzać czas na wolnym powietrzu. Miejmy na uwadze, iż na koloniach sportowych chodzi przede wszystkim o rozwijanie zamiłowań u dzieci, zarażanie ich aktywnością cielesną, którą rozwijać będą w ciągu całego życia. Tego rodzaju wakacje nie zakładają drastycznych ćwiczeń. Bez wątpienia, uczą podstaw wybranych przez latorośl sportów, jednakże traktują je swobodnie, w taki sposób by go nie zniechęcić. Oferta jest nadzwyczaj zróżnicowana, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Orientacyjne kolonie sportowe, to: kolonie tenisowe, siatkarskie, pływackie czy wakacje w siodle.
  Na obozach artystycznych odnajdą się maluchy uwielbiające zajęcia twórcze. Nie muszą mieć niezwyczajnego uzdolnienia. Obozy artystyczne rozwijają w dziecku poczucie estetyki, a również nauczają wytrwałości a także kreatywności. Wszelka z kolonii artystycznych – muzycznych buduje w dzieciach pewność siebie.


  Kucyk i dziewczynka
  Autor: pxlcookies
  Źródło: http://www.sxc.hu/
  Na obozach aktywnych nasze dziecko będzie mogło zdobyć wiedzę z najróżniejszych dziedzin. W programie odnajdziemy między innymi obozy kulinarne, paintballowe. Są to obozy nie typowo sportowe, ale nakłaniające uczestników do działań. Zestawiają wiedzę teoretyczną i konkretną. Program obozu mocno angażuje maluchy, dzięki czemu nie należą one do monotonnych. Na tychże obozach pociechy mogą być kim tylko zapragną, dzięki czemu kreatywność i fantazja dzieci niezwykle rozwijają się.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.