ARTICLES
 • sty
  13

  W jaki sposób dobrze zaplanować wypoczynek w nadchodzące wakacje, najpopularniejsze kierunki wyjazdów wakacyjnych

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Jak co roku gdy nadejdzie wiosna wielu ludzi zaczyna planowanie swojego wyjazdu na wakacje. Niektórzy bardziej zapobiegliwi pomyśleli o tym jeszcze wcześniej, zgodnie z zasadą że im wcześniej tym większy wybór i lepsze ceny. Faktycznie planowanie urlopu pół roku wcześniej daje dużo większe możliwości, liczne firmy turystyczne mają wtedy w katalogach atrakcyjne first minute, a i przy samodzielnym wyjeździe będzie się jeszcze miało pełny wybór jeżeli chodzi o kwatery.

  morze

  Autor: Matthias Haas
  Źródło: http://www.flickr.com
  Oczywiście minusem takiego rozwiązania będzie to, że trzeba sobie zaplanować wzięcie urlopu w pracy z odpowiednio dużym wyprzedzeniem, niekiedy przez te kilka miesięcy oczekiwania pojawić się może tyle nieprzewidzianych sytuacji, że trzeba będzie zmieniać swoje plany.

  Na wiosnę w dużej części firm tworzone są już grafiki urlopowe, więc wtedy będzie jeszcze sporo szans na znalezienie ciekawej oferty wyjazdu, a równocześnie termin urlopu będzie zaklepany. Jeśli więc będzie się miało wszystko uzgodnione co do terminu wolnego to nie zostanie nic innego jak zabrać się za planowanie.

  Pośród osób planujących wczasy 2015 wyróżnić można dwie zasadnicze grupy. Pierwsza z nich woli korzystać ze zorganizowanych wyjazdów, kupując wczasy w jednym z wielu biur turystycznych. Ich propozycja obejmuje praktycznie cały świat, choć rzecz jasna podróże w najbardziej odległe miejsca niestety sporo kosztują.

  Hej, sprawdź to (http://www.primaveraspa.pl/wypoczynek/oferty-specjalne/zima-nad-morzem/), jeśli do tej pory nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo użyteczna.

  Do wybieranych najchętniej lokalizacji należą kraje z okolic Morza Śródziemnego, zarówno po europejskiej, jak i afrykańskiej stronie. Jak co roku ciekawą propozycję ma także wybrzeże bałtyckie , Bułgaria, urlop na wybrzeżu Morza Czarnego również jest bardzo chętnie wybierany przez turystów. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się także bardziej egzotyczne, odległe kierunki, na przykład Kuba albo Tajlandia, dzięki taniejącym połączeniom lotniczym wycieczki w te rejony zaczynają mieć dość przystępne ceny. Duża konkurencja w turystyce powoduje, że obecnie ceny wycieczek w najbardziej popularne miejsca są bardzo tanie, dysponując kwotą półtora tysiąca złotych da się już bez żadnego problemu spędzić tydzień na jednej z piaszczystych plaż.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.