ARTICLES
 • Cze
  06

  Bukowina Tatrzańska doskonałe miejsce na urlop

  Posted in Turystyka, Wakacje, Na czym ćwiczyć?
  Położona na Skalnym Podhalu, na wysokości 967 – 1000 m n. p. m. Bukowina Tatrzańska, to świetne miejsce do podziwiania fenomenu Tatr – nic, zatem dziwnego, że każdego roku coraz więcej osób decyduje się by spędzić tu wczasy a Bukowina Tatrzańska pretenduje do najbardziej znanego miejsca na odpoczynek 2014, ferie i wakacje.

  Bukowina Tatrzańska, góry
  Autor: Artur Nowacki
  Źródło: http://www.flickr.com
  Centralną część Bukowiny stanowi wierch Kramarski – tutaj mieści się kościół, urzędy, szkoła, dom ludowy, biblioteka oraz sklepy. Kolejne istotne wierchy to wierch Bundowy, Olczański, Bachledowy, Rusiński i Głodowski.

  Bukowina była jedną z najmłodszych wsi na Podhalu. Pierwszy zapis dotyczący Bukowiny pojawia się w dokumentach z 1630 roku. Pierwsze zagrody w górach powstały w skutek wyrębu puszczy tatrzańskiej. Rozkwit osady następował dość wolno,na skutek surowego klimatu i nieurodzajnej ziemi. Nędzę obywateli zwiększały przymusowe daniny. Sytuację poprawiła dopiero reforma społeczna oraz przemiany w technice i produkcji rolnej. Zaczął działać przemysł i rzemiosło – zjawili się pierwsi młynarze, olejarze, kowale, cieśle, stolarze, kołodzieje oraz szewcy.

  Znaczącym etapem na drodze rozwoju była również samodzielna budowa kościoła a także szkoły i Domu Ludowego, przy których powstał Teatr i Chór Włościański wykorzystujący talenty muzyczne i taneczne mieszkańców. Wyjątkowo istotną funkcję odegrało także Towarzystwo Przyjaciół Bukowiny, a wszystkie wspomniane elementy złożyły się na bogate dziedzictwo tutejszej kultury regionalnej, niezwykle atrakcyjnej pod względem turystycznym. Sympatycy górskich wycieczek powinni zapoznać się z propozycją wakacji w Beskidach

  ***
  Całkowitą ofertę na wczasy dwa tysiące piętnaście w Bukowinie Tatrzańskiej oraz w Beskidach można wyszukać w serwisie albo klikając na poniższe linki:
  – noclegi Bukowina Tatrzańska
  – hotele Bukowina Tatrzańska
  – beskid śląski noclegi

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.