ARTICLES
 • Lut
  13

  Wyspy Galapagos – jak obecnie zorganizować ciekawą wycieczkę z Wrocławia i z jakiego względu warto się tam udać?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Świat nie ma dzisiaj w zasadzie jakichkolwiek granic. Dostępność nowoczesnych środków komunikacji sprawia, że można podróżować dość szybko oraz komfortowo. Nie należy się z tego powodu dziwić, że coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie do nawet najbardziej odległych zakątków naszej planety, które charakteryzują się wielką popularnością.

  Im bardziej niebanalne miejsce tym lepiej. Godną uwagi alternatywą są przykładowo wycieczki na Wyspy Galapagos. Jak zaplanować taki wyjazd z Wrocławia? Można zdecydować się na wycieczkę jednego z cenionych biur podróży. Są one świadome tego, że obecnie dla większości klientów popularne kierunki turystyczne nie stanowią już w zasadzie jakiejkolwiek atrakcji i w związku z tym starają się cały czas wzbogacać swoją ofertę o kolejne wycieczki, tym bardziej w egzotyczne rejony. Naturalnie, wyjazd można także zorganizować samodzielnie.

  We Wrocławiu nie powinno to nastręczyć jakichkolwiek kłopotów, ponieważ w mieście działa międzynarodowy port lotniczy. Na tańsze loty warto zapolować z odpowiednim wyprzedzeniem, przykładowo na koniec danego roku kalendarzowego, kiedy linie lotnicze najczęściej urządzają bardzo opłacalne promocje. Czemu warto pojechać na Galapagos?

  palmy na plaży
  Autor: Jorge from Brazil
  Źródło: http://www.flickr.com

  Głównie ze względu na rzeczywiście ciekawą przyrodę. Archipelag należy do Ekwadoru i w dużej mierze stanowi park narodowy, co najlepiej świadczy o tym jak dużo rzeczy będzie można zobaczyć w czasie pobytu. Turyści mogą liczyć też na wysokie temperatury i piękną pogodę, co dla Polaków, przyzwyczajonych do zimnego klimatu, ma duże znaczenie. Jednocześnie jednak na Galapagos nie trzeba się obawiać kłopotliwych upałów, ponieważ najczęściej temperatury oscylują w granicach 27 stopni Celsjusza. Na te wyspy dobrze jest wybrać się w czasie pory suchej, która trwa od początku lipca aż do końca grudnia.

  Reasumując – zorganizowanie wycieczki z Wrocławia na Galapagos jest dzisiaj o wiele łatwiejsze ze względu na bliskość portu lotniczego oraz opcję poszukiwania noclegów za pośrednictwem Internetu. Jednakże, jeśli nie chce się podejmować samodzielnej organizacji, warto skorzystać z propozycji biur podróży, które doskonale wiedzą jakie atrakcje na tym archipelagu są naprawdę godne uwagi i warto je przedstawić turystom.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.