ARTICLES
 • sie
  29

  Wyjazd – jak go wykorzystać?.

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Urlop – większość z nas czeka na niego z utęsknieniem. Kiedy już jednak nadchodzi, nie zawsze się orientujemy, co z nim zrobić, w jaki sposób go wykorzystać. Jeśli z wyprzedzeniem nie zrobimy sobie żadnych planów, niczego nie wymyślimy, nie zorganizujemy wyjazdu, to nieraz w tym wolnym czasie czujemy się tak zwyczajnie zagubieni. Nie mamy zupełnie na niego pomysłu. Jesteśmy na siebie źli, iż mając tak niedużo wolnych dni w ciągu roku, i tak je marnujemy. A potem wracamy do obowiązków wyczerpani jeszcze bardziej aniżeli przed urlopem, by po paru dniach zacząć czekać na ten przyszłoroczny.

  plaża - wakacje

  Autor: Bryn Pinzgauer
  Źródło: http://www.flickr.com

  Niejednokrotnie właśnie na czas urlopu mamy w zamiarze różnorakie prace – w domu albo na działce. Chcielibyśmy zrobić remont, malowanie, rozbudowę domu albo tak po prostu skopać rabatki oraz zasadzić na nich nowe rośliny. Jeśli ktoś lubi tego rodzaju zajęcia – wcale nie jest to zły pomysł. Zwłaszcza osoby wykonujące obowiązki na co dzień siedząc, przy komputerze, umysłowo, docenią wskazane prace. Będzie to dla nich przemiła odmiana, okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i poprawienia kondycji, odstresowania się. Należy jednak pamiętać, by nie stawiać sobie nazbyt wygórowanych celów i nie podchodzić do tego wszystkiego tak ambitnie. W innym razie taki urlop (sprawdź tutaj) może się zakończyć licznymi niesnaskami z rodziną i wzajemnymi pretensjami. Najistotniejsze, aby na urlop (http://eccotravel.eu/usa/) mieć w ogóle jakieś plany. Niekiedy podejmujemy decyzję, że spędzimy go tak zwyczajnie w miły sposób, wykonując to, na co będziemy w konkretnej chwili mieli ochotę. Jednak to nieraz kończy się w taki sposób, iż wałęsamy się po domu, czytając program tv i nie chcąc nawet robić bieżących porządków.

  podróżowanie

  Źródło: pixabay.com

  Potem mamy wyrzuty sumienia oraz poczucie zmarnowanego czasu. Jeśli jedynie mamy taką możliwość, dobrze w te wolne dni gdzieś pojechać, chociaż niedaleko. Zerwać z codziennością, zrobić coś niesztampowego, zapomnieć o problemach, poznać nowe miejsce i rozszerzyć swe horyzonty. Wiadomo, iż taki wyjazd to również koszty, lecz jeżeli jedynie trochę pomyślimy, to wcale nie będzie on drogi. W końcu zamiast gustownego hotelu można wybrać hostel lub nawet schronisko, a zamiast własnego samochodu – pociąg bądź autobus. Wszystko jest zależne od naszych upodobań oraz możliwości.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.