ARTICLES
 • Sty
  21

  Remedium podróży samolotem

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Nasz poradnik podpowie, jak odpowiednio przygotować się, aby podróż przebiegała komfortowo oraz bez komplikacji. Szczególnie u osób, dla których będzie to pierwszy lot , zaś jedynym towarzyszem będzie stres.

  pilot
  Autor: Tekniska museet
  Źródło: http://www.flickr.com
  Samolot może służyć jako jeden z praktycznych, szybkich oraz – jak pokazują badania – pewnych środków lokomocji. Dzięki niemu oszczędzisz wiele czasu oraz ekspresowo przybędziesz do wyznaczonego celu.

  Dla poniektórych transport powietrzny jest codziennością. Inni latają kiedy niekiedy. Ale są również tacy, którzy podróż płatowcem mają dopiero przed sobą. Gdy wyjazd jest już zaplanowany, udało ci się zarezerwować oraz nabyć bilet na wybrany lot, zostaje rozpocząć pakować walizy.Tak loty po kraju, jak i do innych państw wymagają od nas niewielkiego zaangażowania. Po pierwsze przyszykuj bilet jak też potrzebne obowiązujące dokumenty tożsamości konieczne w czasie odprawy na lotnisku (dowód osobisty, paszport) a także ewentualnie inne potrzebne dokumenty (świadectwo szczepień, wiza).

  Powinno się wcześniej sprawdzić, które zaświadczenia wymagane są w danym kraju. Do państw Unii Europejskiej, wystarczy tylko dowód . Jeżeli zamierzamy polecieć poza państwa Wspólnoty, musimy mieć ważny paszport i ważną wizę wjazdową lub tranzytową. W przeciwnym razie funkcjonariusze straży granicznej nie przyzwolą na przekroczenie granicy . Najlepiej bilet, paszport itd. zapakuj razem, w jednym miejscu, ażeby zawsze mieć wszystko w zasięgu dłoni.

  Starannie i dokładnie zapakuj bagaż podręczny i bagaż główny. Cenne rzeczy czy też te, które są podatne na uszkodzenia, możesz zapakować wraz z bagażem podręcznym. Jak w każdym środku przewozu, również w samolocie może nas dosięgnąć choroba lokomocyjna, toteż warto przed wyjazdem zjeść lekki posiłek. Do bagażu podręcznego zabierz medykamenty na chorobę lokomocyjną i inne dolegliwości.

  lotnisko
  Autor: Rob Faulkner
  Źródło: http://www.flickr.com
  Teraz można pojechać na lotnisko. Zdołasz dostać się tam środkami komunikacji miejskiej, taksówką albo własnym samochodem i zostawić go na postoju – tutaj. Odprawy nie powinniśmy odkładać na ostatnią chwilę. Optymalny czas to ok. 2 godziny przed wylotem. Szczegółowe informacje dotyczące czasu podróży poda ci biuro podróży względnie linia lotnicza sprzedająca bilet.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.