ARTICLES
 • cze
  22

  Miejsca, które warto odwiedzić. Czemu powinniśmy pojechać na Podhale?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Dużo ludzi chcących pojechać w górskie tereny często wybiera wycieczkę do Zakopanego. Z powodu swojej popularności miejsce to jest tłumnie odwiedzane przez przyjezdnych. Niestety to oblężenie nie pomaga w wypoczywaniu i poznawaniu okolicy. A należy zdawać sobie sprawę z tego, iż całe Podhale jest warte poznania bliżej. Gdzie najlepiej się zatrzymać oraz co warto obejrzeć będąc w tych okolicach?

  Najpierw warto pomyśleć o miejscu, gdzie moglibyśmy przenocować. Gdy chodzi o tanie noclegi Nowy Targ jak np. http://www.uannynowytarg.pl/ okaże się świetną bazą wypadową. Jest duży i na pewno znajdziemy tam dużo hoteli i pensjonatów. Kiedy już tym się zajmiemy trzeba zaplanować gdzie pojedziemy i co chcemy zobaczyć. Oto kilka propozycji. Warto zacząć od samego Nowego Targu, w jakim możemy podziwiać jeden z pięciu zrobionych z drewna gotyckich kościołów leżących do Szlaku Architektury Drewnianej. Pozostałe zobaczymy w miejscowościach Łopusznej, Harklowej, Dębnie Podhalańskim oraz Grywałdzie. Są to budowle jedyne w swym rodzaje, jakich nie możemy przeoczyć odwiedzając Podhale. Są to bowiem jego jedne z bardziej rozpoznawalnych punktów.

  Ludźmierz jest również miejscem, jakiego nie możemy pominąć. Postawione tam Sanktuarium Matki Boskiej jest swego rodzaju religijnym centrum Podhala. Trzeba obejrzeć figurkę Matki Boskiej, która jest bardzo wiekowa ponieważ powstała około 1400 roku. Sama miejscowość ta jest najstarszą wioską na Podhalu.

  hotel

  Autor: Elsie Hui
  Źródło: http://www.flickr.com

  Następną ciekawą wioską jest Chochołów. Leży blisko Zakopanego, a prawie w całości jest zabudowana pięknymi góralskimi chatami. To jakby żywy skansen z masą reliktów przeszłości. Zgodnie z tradycją raz w ciągu roku roku mieszkańcy czyszczą własne domy niemal do białości. W środku tej miejscowości położony jest ładny kościół murowany, postawiony w latach siedemdziesiątych dziewiętnastego wieku.

  Po długim oglądaniu ciekawych miejsc dobrze będzie udać się na dłuższy odpoczynek, na przykład w góry obok Nowego Targu albo wrócić do pensjonatu np. tego http://www.uannynowytarg.pl. Odnajdziemy tam sporą ilość szlaków pieszych jak również wyciągów. Dla ludzi chcących się całkowicie odprężyć są także gorące źródła. Dla tych z kolei, którzy chcą w spokoju posiedzieć oraz napawać się okolicą wprost idealny będzie cudowny widok na Tatry. Czego więcej potrzeba po pełnym wrażeń dniu. Filiżanka kawy oraz niesamowity widok okażą się wręcz wymarzonym zakończeniem mile spędzonego czasu.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.