ARTICLES
 • Paź
  10

  Gdzie pojechać na egzotyczne wakacje?

  Posted in Na czym ćwiczyć?, Turystyka, Wakacje
  Egzotyka to wszystko, co dla nas nieznane, co pociąga nas swoją oryginalnością, co jest inne i niespotykane. Wielu, kiedy myśli o podróżach do egzotycznych miejsc kojarzy je zwłaszcza z tropikalnymi miejscami, turkusową, krystaliczną wodą, niespotykaną roślinnością i architekturą, jak również z rodzimą, tubylczą ludnością. Najczęściej wybierają więc za miejsce wypoczynku wyspy, leżące z dala od cywilizacji, gdzie każdy może się w pełni odprężyć i zapomnieć o zwykłych troskach. Jednak egzotycznych miejsc jest dużo więcej. Wabią podróżnych swoją odmiennością, zarówno jeśli chodzi o kulturę, jak i styl życia.

  Singapur
  Autor: ninare
  Źródło: http://www.flickr.com

  Typowym przykładem może być chociażby Singapur. Azja dla wielu Europejczyków jest egzotycznym terenem, który pozostaje dla wielu niezgłębiony. Singapur jest o tyle fantastycznym miejscem, że można wyszukać tu wszystko, czego dusza zapragnie – niesamowite krajobrazy, niemniej fantastyczną architekturę i kulturę. Na pierwszy rzut oka to przede wszystkim nowoczesne państwo – miasto, gdzie dominują wieżowce i niesamowita architektura. Nic dziwnego, współcześnie Singapur jest jednym z najszybciej rozwijających się państw na świecie.

  Pomimo gęstej i wciąż rozrastającej się zabudowy, możemy mieć tu do czynienia z cudownymi widokami, bujną i egzotyczną roślinnością występującą w singapurskich parkach itd. Co więcej tutejsze władze starają się egzotyczną roślinność wpasować w krajobraz architektoniczny. Świetnym przykładem jest słynny hotel Marina Bay San leżący nad zatoką. Oferuje on rozległy basen na krawędzi dachu, z którego rozpościera się wspaniały widok na cały Singapur. W hotelu znajduje się także park z ogrodem krajobrazowym i tarasem widokowym.

  Singapur
  Autor: Joan Campderrós-i-Canas
  Źródło: http://www.flickr.com

  Takich miejsc jak Singapur jest w Azji kilka. Jedne mniej, inne bardziej niespotykane stanowią doskonałą alternatywę dla typowych europejskich terenów. Warto przeznaczyć trochę czasu na zapoznanie się z tymi obszarami i azjatycką kulturą, gdyż jest to całkowicie inny świat, którym rządzą inne prawa i zasady. Taka egzotyczna podróż może stanowić doskonałą ucztę dla naszych zmysłów i źródłem wiedzy o obcych kulturach. Bez problemu znajdziemy interesujące wycieczki w te rejony w internecie.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.