ARTICLES
 • Sty
  31

  Gdzie spędzić niezapomnianą majówkę?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Pewnie nie powiem nieprawdy, jeżeli rzeknę, że dzisiaj ludzie w naszym kraju uwielbiają weekendy majowe. Myślę, iż kilka majowych dni to niezwykła okazja na to by wreszcie odpocząć, zrelaksować się, najzwyczajniej naładować nieco akumulatory – do wakacyjnego wypoczynku. Chcę zwłaszcza polecić tutaj złożenie wizyty na Mazurach. W końcu Mazury to z pewnością jedna z najwspanialszych krain znajdujących się na terenie Polski. To generalnie wspaniałe, że Mazury leżą na właśnie terytorium naszego kraju – bo nie zawsze właśnie tak było!

  wycieczka kajakiem
  Autor: Trevor Mattea
  Źródło: http://www.flickr.com
  Czymś szczególnie fajnym są chociażby spływy kajakowe – gdy pogoda majowa dopisze, naprawdę nie ma żadnego problemu z tym by wreszcie trochę popływać kajakiem. Bardzo lubię kajaki – zwłaszcza samotne kajakowanie jest niesamowite. Na Mazurach znajduje się wiele ośrodków turystycznych, a więc generalnie natrafienie na wypożyczalnię kajaków nie powinno stanowić większego problemu. Na co należy zwrócić swoją uwagę, jeżeli oglądamy się za wypożyczalniami kajaków? (sprawdź szczegóły)

  Z pewnością wypożyczalnia kajaków musi pamiętać o naszym bezpieczeństwie. A więc powinniśmy czuć się bardzo bezpiecznie, ponieważ woda jest niezwykła, lecz bywa czasami kapryśna. Trzeba w takim razie wypożyczyć porządny kajak, a na dodatek w żadnym razie nie zapomnieć jak niesamowicie istotny jest kapok (zobacz więcej na Często niejako deprecjonujemy rangę kapoków.masaż (zobacz fizjoterapia wrocław)To niedobrze, bo kiedy wpadniemy do wody, dzięki właśnie kapokowi bez żadnego problemu będziemy sobie radzić. Wiem, że zwłaszcza młodsi kajakarze nie przepadają za kapokami, ale bezpieczeństwo przede wszystkim! Mam nadzieję, że znacząca większość ludzi tak myśli.

  Trzeba także trochę wspomnieć na temat tego, iż przecież zdarza się ludziom pływać po wypiciu alkoholu. To nieodpowiednie, niemądre myślenie! W końcu kajaki są wyłącznie bezpieczne wtedy, gdy z naszą głową jest OK. Ciężko uważać, iż nawet ta osoba, która sądzi, że ma silny „łeb”, będzie sobie radziła. Czyli jak pewnie zauważyłeś, majówka to fantastyczny czas dla tych osób, które dobrze wiedzą, że bezpieczeństwo jest niesamowicie znaczącą kwestią. Osobiście znam te osoby, które uważały, iż w każdym przypadku mogą sobie radzić, bo są doświadczonymi kajakarzami. Jednakże później żałowali własnej brawury. Warto uczyć się na ich błędach.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.