ARTICLES
 • Sty
  22

  Co ciekawego można robić wybierając się na dłuższy lub krótszy urlop w rejon Kotliny Kłodzkiej.

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Jednym z popularniejszych turystycznych regionów naszego kraju jest Kotlina Kłodzka. Rejon ten cieszy się popularnością praktycznie przez wszystkie miesiące. Od wiosny do jesieni przybywają do niego wielbiciele pieszych i rowerowych wycieczek, a oprócz tego osoby, które pragną w ciszy i spokoju wypocząć na łonie wspaniałej przyrody.

  góry stołowe
  Autor: Eri_pl
  Źródło: www.flickr.pl

  Zima z kolei to czas narciarskich i snowboardowych szaleństw, wiele wyciągów i stoków ma ofertę i dla bardziej zaawansowanych narciarzy i dla osób dopiero zaczynających zabawę z tym sportem. Jako że rejon ten ma dużą popularność pośród turystów, to dziwić się nie ma czemu, że noclegowa oferta jest mocno rozwinięta. Noclegi w kurortach z tej okolicy są bardzo różnorodne. Z jednej strony będzie bardzo dużo kwater oraz pokojów, jakich poziom cały czas się polepsza, znajdą coś dla siebie również nieco bardziej wymagające osoby, liczne pensjonaty oraz hotele kuszą gości, którzy wymagają wyższych standardów. Oprócz tego w okolicy funkcjonuje sporo ośrodków turystycznych, więc każdy bez problemów znajdzie coś odpowiedniego do swoich potrzeb.

  Mimo, że teren Kotliny Kłodzkiej nie jest duży, to proponuje sporą liczbę znanych w całej Polsce atrakcji. Z pewnością można zaliczyć do takich Błędne Skały oraz Szczeliniec Wielki.

  Ekscytuje Cię przedstawiona tematyka? Jeśli tak, to zapraszamy do lektury pokrewnego postu – on także jest godny uwagi.

  Te wspaniałe formacje skalne są unikatem na skalę Europy, co roku przyciągając wiele tysięcy odwiedzających. Dużą popularnością cieszą się też atrakcje samego Kłodzka. Miłośnicy militariów na pewno nie przejdą obojętnie obok Twierdzy Kłodzkiej, będącej największą budowlą o takim charakterze w naszym kraju. Twierdza została wybudowana parę setek lat temu, a jej historia jest dość burzliwa.

  kręgielnia w kłodzku
  Autor: ewan traveler
  Źródło: http://www.flickr.com

  Wykorzystywana ona była do wielu celów, podczas ostatniej wojny było w niej na przykład więzienie. Obecnie jej cześć jest udostępniania do zwiedzania, stanowiąc jedną z największych turystycznych atrakcji z tamtego regionu. Warta oglądnięcia jest również podziemna widokowa trasa, a jeśli ktoś ma po zwiedzaniu jeszcze chęci na parę chwil dobrej zabawy, to czeka na niego przykładowo kręgielnia kłodzko.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.