ARTICLES
 • Sie
  22

  Fantastyczny wyjazd rowerowy – w jaki sposób go zaplanować?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Dla większości ludzi wycieczka gdziekolwiek to prawdziwa przyjemność. Przecież nieraz na co dzień nasze bytowanie jest raczej monotonne. Chodzimy do jednej pracy, wykonujemy podobne obowiązki, widzimy tych samych ludzi, jesteśmy w tych samych miejscach. Jeżeli więc chcielibyśmy trochę się oderwać od codzienności, coś odmienić, wnieść do swojego życia niewielki choć powiew świeżości – niezaprzeczalnie warto gdzieś pojechać. Gdzie? To już sprawa indywidualna. Każdy z nas ma przecież jeżeli o to chodzi nieco odmienne gusty. Niektórzy z nas lubią podróże krajowe, inni poza Polskę.

  rower
  Autor: Federation European Cyclists’
  Źródło: http://www.flickr.com

  Jedni uwielbiają morze, inni góry, następni oglądanie zabytków. Każdy więc powinien zdecydować się na to, co go w szczególności odpręża i zapewnia mu najwięcej radości. Wybór właściwego miejsca nie jest łatwy. Ale gdy już go dokonamy, wciąż jeszcze sporo przed nami. Teraz musimy przecież wszystko zaplanować, zorganizować. Zależnie od tego, w jakie miejsce się wybieramy, zróbmy listę wymaganych do zabrania przedmiotów i spakujmy się. Zawartość naszego bagażu może być bardzo odmienna. Jeśli wyjeżdżamy w grudniu, na pewno znajdą się w nim buty męskie zimowe- modne buty zimowe. Jeśli jednak w letnich miesiącach – zamiast nich zapakujemy raczej strój kąpielowy. Tak samo jeśli jedziemy w góry, włożymy obuwie turystyczne, ale nad morzem raczej mocniej nam się przyda więcej ręczników. Warto również zadbać o sprzęt i nabyć niezbędne części.

  Jednakże pakowanie to właściwie dopiero ostatni etap. Zaczynamy zaś od czegoś zgoła innego, a więc właśnie od wybrania kierunku oraz terminu wycieczki. Jeżeli jedziemy sami, jest to w miarę łatwe, kiedy jednak z kimś – już nie tak bardzo. Tutaj musimy dostosować się w końcu do innego człowieka, pójść na kompromisy, czasami liczne. Z przeciwnej strony podróżowanie z inną osobą to zdecydowanie większy poziom bezpieczeństwa oraz komfort. W razie kłopotów zawsze będziemy mieli na kogoś liczyć. Jeśli więc jesteśmy raczej niedoświadczonymi podróżnikami, zawsze dobrze wziąć kogoś ze sobą- następna strona

  góry
  Autor: Viaggio Routard
  Źródło: http://www.flickr.com
  Nie zapomnijmy też o tym, by stosunkowo wcześnie zaplanować, który środek transportu wybierzemy i gdzie będziemy mieć nocleg. Jeśli pozostawimy to na ostatni moment, można się niemiło rozczarować. Często wtedy okazuje się, że wszystkie bilety czy też miejsca noclegowe zostały już wyprzedane i czeka nas nerwowe szukanie jakiejś innej opcji.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.