ARTICLES
 • Lis
  14

  Podróżowanie last minute – plusy i minusy. Wczasy dla odważnych.

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Wypady w trybie last minute zrobiły się w pewnym momencie bardzo popularne, a agencje turystyczne ścigały się w opisywaniu barwnych i zachęcających ofert tego rodzaju. Dla wielu osób to doskonała okazja, aby udać się na wymarzone wczasy, za cenę, jaka nie przerasta możliwości budżetu domowego i nie spłucze konta rodziny na najbliższe kilka miesięcy.

  wycieczki do tajlandii
  Autor: merec0
  Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
  meksyk last minute
  Autor: Jean-Sebastien Roy
  Źródło: Ogród pełen cienia
  Ludzie, którzy jeżdżą w dalekie rejony w trybie last minute zwykle jako powód podają bardzo korzystną cenę oraz to, że wakacyjne miesiące w naszym kraju nie są dostatecznie gorące, a na wyjeździe z pewnością pogoda będzie doskonała. Za sprawą last minute wycieczki do Tajlandii, Egiptu czy Meksyku nie są już taką egzotyką- zobacz pełną ofertę na tej stronie. Mając przeznaczone pieniądze i zaplanowany urlop, możemy opłacić wyjazd last minute nawet na dzień przed podróżą. Za wyjazd typu Meksyk last minute trzeba od razu zapłacić całą należność. Nie ma mowy o zaliczkach czy ratach. Kiedy zdecydujemy się na tego typu wakacje – od razu należy zlecić przelew.

  Ale co zrobić, jeśli mamy urlop w pracy wpisany na lipiec, a nic fajnego nie możemy wtedy znaleźć? W wielu miejscach pracy zmienianie urlopu jest niemożliwe, więc zostaje nam szukać do oporu. Atutem wycieczki do Tajlandii wykupionej w systemie last minute jest to, że obniżka może wynosić nawet 3/4 wartości wyjazdu, a wypad pozostaje pełnowartościową ofertą i ma te same atrakcje jak wycieczka kupiona z wyprzedzeniem. Trzeba jednak uważnie przeczytać regulamin przed kupnem, aby się upewnić, czy to prawda- kliknij ten link. Niestety, negatywem w takiej sytuacji jest to, iż otrzymujemy pokoje o gorszym standardzie (na przykład z widokiem na parking). Meksyk last minute jest świetną ofertą, kiedy jesteśmy w stanie pozbierać się w jeden dzień. Przed wypadem w dalekie rejony globu (na przykład do Indii) czasem należy się zaszczepić – kiedy mamy krótki czas pakowania się do odlotu nie mamy na to szansy.

  Wakacje last minute są jednym z bardziej popularnych terminów w obecnej turystyce. Słyszymy je w ogłoszeniach reklamowych, wisi na afiszach każdej agencji podróży. Agencjom turystycznym korzystniej jest obniżyć ceny na krótko przez odlotem, gdyż chcą, by wszystkie wycieczki były wyprzedane.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.