ARTICLES
 • Paź
  11

  Jak z reguły wiele osób decyduje odnośnie wakacyjnych kierunków? Co ma wpływ na naszą decyzję?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Pomysły na wakacyjny wyjazd to dla niektórych dużo zastanawiania się, przeglądania wyjazdów w ofercie biur podróży, marzenia nad swoim wymarzonym kierunkiem. Dla kogoś innego z kolei pierwszorzędna jest sprawa pieniędzy, czyli powinna być to oferta atrakcyjna cenowo.

  Z tej przyczyny właśnie często dzieje się tak, iż o kierunku urlopu decyduje przykładowo tani przelot. Dla wielu osób jest to pierwsza rzecz, którą sprawdzają, aby zdecydować się na miejsce, do jakiego się wybiorą. Jednak na pewno należy mieć na uwadze ceny w konkretnym kraju.
  Chiny
  Autor: http://www.sxc.hu
  Źródło: http://www.sxc.hu

  Ponieważ na przykład lot Warszawa Pekin można znaleźć w całkiem dobrej cenie, jednak na miejscu trzeba się już liczyć ze sporymi wydatkami. Dlatego właśnie mimo iż Japonia – przejdź – to wyjątkowy kraj i na pewno możemy trafić na loty w dobrych cenach, to nie wszyscy, którzy marzą o tego typu wyprawie się na taki wyjazd zdecydują (zobacz przykłady). Po dowiedzeniu się więcej na temat cen noclegów oraz na przykład cen przemieszczania się na miejscu wychodzi na to, iż jednak potrzebujemy większe fundusze na taki wyjazd (poznaj więcej) i musimy przełożyć go w czasie.

  Chiny
  Autor: Richard Barton
  Źródło: http://www.flickr.com

  Wiele osób decyduje się na wyjazd tam, gdzie ma rodzinę albo znajomych, u których można się przespać. To bardzo zmniejsza koszty takiego wyjazdu (przekieruj do źródła). W ten sposób przykładowo można sobie pozwolić na wypad do droższego kraju, bo odpadają nam pieniądze na nocleg.

  Z takiej przyczyny też wiele osób wybiera przykładowo loty Kraków Londyn, gdyż mają oni możliwość przenocowania u znajomych albo członków rodzin pracujących w Anglii. To na pewno świetna okazja, z jakiej warto skorzystać. Przecież w ten sposób mamy okazję zwiedzić sporo miejsc, na które zwykle nie byłoby nas stać.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.