ARTICLES
 • Lip
  30

  Jakiego rodzaju sprzęt należy zabrać na wyprawę w góry

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Wykorzystywanie wolnego dnia na łonie natury to wciąż cieszący się dużą popularnością pomysł na urlop albo kilka dni wolnego. Sporą mogą pochwalić się nasze rodzime pasma górskie, zaczynając od tych najbardziej obleganych a więc Tatr, po pasmo Karkonoskie, Beskidy bądź też Bieszczady

  buty do wspinaczki górskiej
  Autor: Wawel Service
  Źródło: Wawel Service

  Nim jednakże wybierzemy się na wyprawę w góry, powinniśmy się odpowiednio przygotować. Chodzi tutaj zarówno o naszą formę fizyczną jak i o sprzęt. Jeśli mowa o tym ostatnim właśnie, to aspektem obowiązkowym są na pewno buty do wspinaczki górskiej.

  Poszukujesz szczegółowych informacji, by rozszerzyć swą wiedzę na ten temat? Zachęcamy do kolejnego tekstu. Wyszukasz go na portalu pod linkiem.

  Odpowiedniej jakości, wygodne oraz trwałe buty zapewnią nam właściwy komfort a także ochronę. Jeżeli rozmawiamy o odzieży górskiej, to wypada także powiedzieć

  o kurtce i spodniach z tkaniny odpornej na deszcz takiej jak GoreTex. Klimat wysoko w górach bywa kapryśny, dlatego takie przygotowanie jest absolutnie niezbędne. Reklamowane rozwiązania: .
  Poza tym, w naszym górskim plecaku nie powinno zabraknąć opatrunków i plastrów, mapy a także takich rzeczy jak krzesiwo, bądź także wykrywacz lawinowy jeśli wędrujemy po górach zimą. Wracając jednakże do aspektu jakim są buty do wspinaczki górskiej, to przed tym gdy zdecydujemy się na konkretny model, warto jest sprawdzić dany model mając na stopach skarpety górskie.

  Czy znasz już tak świeży wpis (http://www.horyzont.net.pl/)? Zobaczysz w tamtym miejscu faktycznie dużą ilość atrakcyjnych wiadomości na tego typu temat. Przeczytaj a nie pożałujesz!

  Obuwie powinno być właściwie dopasowane, zapewniać stabilność oraz trzymanie, nawet na najbardziej śliskich ścieżkach. Warto pamiętać także o tych małych rzeczach jak krzesiwo, które może nam się przydać w kryzysowych zdarzeniach tj. niespodziewany nocleg na szlaku.

  Trzeba pamiętać również o dodatkowej baterii do telefonu lub też tzw.power banku, w ten sposób bez najmniejszych problemów będziemy w stanie wezwać pomoc odpowiednie jednostki. Pamiętajmy więc o odpowiednim przygotowaniu! Nowa oferta: .
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.