ARTICLES
 • maj
  09

  Posłuchaj szumu morza, doznaj energii miast, zachwyć się kolorami przyrody, wyzwól wyobraźnię poszukiwacza

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Miękki piasek, parasol i leżak… Nadchodzi letnia pora. Aura urlopowego wypoczynku powoduje, że coraz chętniej rozmyślamy gdzie jechać nad morze? Polska to kraj nadzwyczajny, obdarowany przepięknymi i przeróżnymi krajobrazami.

  kliknij tutaj

  Autor: Robert Linsdell
  Źródło: http://www.flickr.com
  Nie mniej jednak z wczasami z pewnością najmocniej kojarzy nam się Morze Bałtyckie (polecane). Najistotniejszym wabikiem przyciągającym turystów na północ kraju jest Bałtyk- patent żeglarski.

  Chcesz chłonąć dalej wciągającą treść? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj wyszukiwanie (http://www.jadenapodlasie.pl/oferty/atrakcje/zwiedzanie-i-kultura-podlasia) na następnej stronie.

  Największa ilość Polaków decyduje się na spędzenie wakacji na piaszczystych plażach nagrzewanych gorącymi promieniami słońca. Znana w Polsce kraina turystyczna, rok rocznie zachwyca swoimi walorami turystów, którzy decydują się odpocząć nad Bałtykiem. Turystów przyciąga niesamowity klimat i czyste powietrze przesiąknięte leczniczym jodem.

  Z każdego portu możemy wypłynąć w morze połowić ryby lub wypożyczyć odpowiedni sprzęt do uprawiania wszelkich sportów wodnych. Całe wybrzeże proponuje szeroki wachlarz sportów nadających się do uprawiania w każdej chwili. Za serce sportów wodnych uchodzi Sopot, w którym przeprowadza się wiele imprez sportowo-rekreacyjnych, wśród których najlepiej postrzegane są Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie, Puchar Bałtyku w Windsurfingu czy Triathlon Sopocki. Z powodzeniem można pływać jachtami, windsurfingami, katamaranami czy stanąć do walki z wiatrem na kitesurfingu- . Nie sposób przegapić ciekawych atrakcji, które okresowo pojawiają się w dużych aglomeracjach Wybrzeża Bałtyku. Wyszczególnić można np. organizowany w Szczecinie Festiwal Sztuki Wizualnej, Festiwal Artystów Ulicy czy Festiwal Ogni Sztucznych.

  nad Bałtykiem

  Autor: Jörg Schubert
  Źródło: http://www.flickr.com
  Interesujący jest także Międzynarodowy Zlot Miłośników Czasów Średniowiecznych na wyspie Wolin, Dni Morza i Festiwal Gwiazd oraz Morski Jarmark w Międzyzdrojach. Polskie pobrzeże Morza Bałtyckiego uznawane jest za jedno z urokliwszych w Europie. Z ochotą wybierane przez turystów z Polski, którzy odnajdą tam prześliczne, szerokie i piaszczyste plaże z drobnym, żółtym piaskiem. Przy każdym większym kurorcie, znajdują się kilometry szerokich pasów wybrzeża, na których odnalezienie odludnego miejsca nie jest kłopotem, wystarczy tylko unikać głównych wejść na plaże. Przy głównych trasach łączących poszczególne miejscowości znajdują się miejsca do parkowania i wyznaczone ścieżki, którymi można przedostać się na dzikie plaże, gdzie nie ma masy ludzi, hałasu i opalanie w swobodnym klimacie jest bardzo przyjemne.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.