ARTICLES
 • wrz
  06

  Odwiedzamy Kenię

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Wycieczka do serca Afryki zagwarantuje dużo atrakcji oraz niezwyczajnych wspomnień.
  Kenia to perfekcyjne miejsce na wypoczynek. Pragniesz wygrzać się na piasku? W takim razie najbardziej przypadną Ci do gustu okolice Mombasy.

  Tamtejsze kurorty zadowolą nawet najbardziej wybrednych podróżników. To doskonałe miejsce dla fanów nurkowania. Pod wodą odkryjemy bajkowe rafy koralowe jak też różnorodne gatunki egzotycznych ryb. Pamiętną atrakcją będzie ekskursja na spotkanie z delfinami. Kąpiel z owymi miłymi istotami to autentyczna radość! Na zakupy wyrusz do stolicy państwa. W Nairobi każdy podróżnik znajdzie coś dla siebie. Stragany uliczne zachwycają rękodzielnictwem, najwspanialszy jest targ Maasai Market, na którym handlują barwnie przyodziani przybysze z okolicznych wiosek. Kupisz od nich bransoletki i paciorki, a także wonne przyprawy. Spróbuj w tym miejscu również lokalnych przysmaków, egzotycznych ryb jak też bardzo słodkich deserów.
  pokój na wynajem

  Autor: Jennie
  Źródło: http://www.flickr.com

  Najogromniejszą atrakcją Kenii są bez wątpienia ekskursje na safari. W okolicy Nairobi odnajdziesz mnogie parki natury a także rezerwaty, w których są one organizowane. Podróż odbywa się w celowo dostosowanym do tego wozie terenowym pod okiem lokalnego przewodnika. Na miłośników gór oczekuje wulkaniczny masyw górski Kenia. Wspinaczka (www.alpinlife.pl/jakie-sa-podstawowe-akcesoria-wspinaczkowe-w-jakie-nalezy-sie-zaopatrzyc-n-3.html) na powyżej 5 tys. metrów to autentyczne wyzwanie, sprostanie mu jest możliwe tylko pod okiem wytrawnych alpinistów.

  Z kolei podróżując ku zachodniej granicy kraju odkryjesz niezwyczajne jezioro Wiktoria. Bezkres wód przywodzi na myśl troszkę morską toń i jest jednym z największych zbiorników wody pitnej w całej Afryce.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.