ARTICLES
 • Lip
  10

  Republika państwa Tureciego – a więć, kilka słów o państwie położonym i w Europie jak i w Azji

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Jak to istnieje możliwość łatwo zauważyć spoglądając na pisany dzisiaj temat, naszym głównym zadankiem dzisiaj jest opis kraju nazywanego Turcją. To konkretne państewko leży w większej cząstce w Azji na półwyspie nazywanym „Azja Mniejsza”, jednak jego reszta znajduje się wewnątrz naszej rodzimej Europie, posiadając stolicę w Ankarze.

  autobus w trasie
  Autor: Roland Tanglao
  Źródło: http://www.flickr.com
  Wspomniane państewko graniczy – po stronce Europejskiej – z Bułgarią i Grecją, w czasie gdy jej granice wewnątrz Azji, stykają się z takiego typu państewkami, jak Syria, Irak, Iran, czy też Azerbejdżan, nie wspominając już o Armenii i Gruzji. Czy takiego typu sąsiedztwo dobrze wpływa na odwiedzanie tego obszaru globu? Spróbujemy na tę rzecz dać odpowiedź!
  turcja
  Autor: Matteo Doni
  Źródło: http://www.flickr.com
  Na samym początku musimy powiedzieć, iż Turcja (https://coraltravel.pl/Turcja/Alanya/hotel/KIRMAN-CLUB-SIDERA/14264/40-5199-24FF.html) to państewko całkowicie demokratyczne, wewnątrz którym religią dominującą jest islam sunnicki. Właśnie z powodu wspomnianej religii, oraz sąsiadów graniczących z nią od strony kontynentu azjatyckiego, sporo osób tak naprawdę obawia się jeździć w te rejony, zwłaszcza jeżeli chodzi szczególnie o miasteczka które graniczą wraz z wspomnianymi państwami.

  Jednak jak się okazuje, nadal wielu ludzi podróżuje na tereny Turcji, która nawet i wewnątrz 2015 roku, była dokładnie na 6 miejscu najbardziej chętnie odwiedzanych państw na świecie – szczególnie chodzi tutaj o jej obszary które znajduje bliżej naszych europejskich państewek albo samiutkie centrum wspomnianego kraju, a co istnieje możliwość łatwiutko zauważyć, zerkając na oferty biur podróży, które zachęcają do podróży w te – pomimo złych skojarzeń sąsiedztwa – przepiękne rejony świata. Państwo Tureckie posiada wiele ciekawych lokalizacji, stare ruiny, pełniutko szlaków turystycznych i wiele innych!
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.