ARTICLES
 • Gru
  05

  Wycieczka do Gdańska – także poza wakacjami

  Posted in Bez kategorii
  Gdańsk to bardzo ciekawy cel wycieczek turystycznych. Latem wabi przeważnie urlopowiczów, jednakże będzie to na tyle ciekawe miasto, iż zachwyca również jesienią czy zimą. Opłaca się poświęcić nieco uwagi, by poznać historię tego znaczącego dla historii Polski ośrodka miejskiego.

  Na pewno urzeknie każdego – każdy znajdzie atrakcję najbardziej mu odpowiadającą. Zarówno część wypoczynkowa, jak również kulturalna miasta charakteryzuje się wyjątkowo wielkim poziomem.

  Zabytki Gdańska zdołają oczarować. W mieście tym mieści się mnóstwo lokalizacji, które

  rynek w gdańsku
  Autor: kishjar?
  Źródło: http://www.flickr.com

  posiadają swój niezwykły klimat. Powinno się nie zapominać, iż ważne jest nie tylko Westerplatte. Gdańsk ma piękne uliczki, przy których umiejscowione są cudne kamienice a także rozliczne zabytkowe bramy. Spacerując promenadą nad Motławą można dostrzec atrakcyjny żuraw – jaki będzie traktowany jako jeden z najbardziej rozpoznawalnych motywów Gdańska (więcej o zabytkach w Gdańsku). Prócz tego zwiedzić należy rozliczne kościoły, jakie budowane były przez wieki – w różnych stylach architektury. Jednostki oczekujące kultury bez problemu spędzą czas w licznych muzeach – opłaca się zwiedzić przykładowo Muzeum Historyczne Miasta Gdańsk.

  Jednostki zwiedzające rozliczne zabytki Gdańska nie mają najmniejszego problemu z odnalezieniem momentu wytchnienia w jednej z licznych restauracyjek. Przy gorącej kawie można się prędko ogrzać – będzie to wyjątkowo ważne w czasie zwiedzania miasta w porze zimowej. Jednocześnie chodząc po mieście da się odetchnąć doskonałym powietrzem – pomimo tego, że jest to wielkie miasto, położenie nadmorskie gwarantuje zupełnie odmienny klimat. Co bardzo istotne – Gdańsk umiejscowiony jest w otoczeniu dwóch istotnych miast – Sopotu i Gdyni.

  Z tej przyczyny zawsze można pojechać zwiedzać okolice. W Gdyni spotkamy się z nowoczesnością a także ciekawie zaplanowanym ośrodkiem miejskim. Natomiast udając się do Sopotu nade wszystko myśli się o rozrywce. Zatem wycieczka do Trójmiasta to doskonały pomysł – bez względu od kwestii pory roku. Swoje czary odkrywa nie tylko w sezonie letnim, ale także w trakcie na przykład zimnych spacerów w okresie jesiennym.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.