ARTICLES
 • Lip
  15

  Co zwiedzić w Wenezueli?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Obieżyświatów przyciągają tutaj nie wyłącznie uroki pięknych plaż, ale też krajobrazy, niespotykane w innych regionach świata. Andyjskie szczyty na zachodzie, piaszczyste plaże nad Zatoką Maracaibo, tętniąca życiem stolica Caracas.

  Wenezuela zaspokoi wszystkie podróżnicze smaki. Co należy ujrzeć wyruszając do tego kraju? Na zachodzie Wenezueli wznoszą się monstrualne andyjskie wierzchołki Cordillera de Merida, sięgające pięć tysięcy m n.p.m.. Zdobycie Pico Bolivar wyzwaniem dla entuzjastów trekkingu. Atrakcją jest także dorzecze Orinoko z najwyższym (mierzącym 1054 m) wodospadem świata Salto Angel. By jednak do niego dojść, musimy wpierw długo przepływać tratwą poprzez dżunglę. Po drodze będziesz mijać typowe indiańskie obejścia pobudowane na palach. Nawodne szkielety pobudowane z trzcin kreują jedyne w swym rodzaju osady.

  Jadąc na wschód od Orinoko, dotrzesz do ogromnego masywu Wyżyny Gujańskiej. Zdumieją cię zniewalające formacje skalne, tworzące w pustynnym środowisku niemal księżycowy pejzaż.A gdy zapragniesz odrobiny wypoczynku, jedź nad Zatokę Maracaibo, słynącą z ślicznych piaskowych plaż jak też barwnych raf koralowych. Poza porą dżdżystą ( od maja do września) temperatury sięgają tam 28°C. Spragnieni wrażeń miejskich muszą koniecznie zobaczyć stolicę Wenezueli, Caracas. miasto znajduje się w niewielkiej dolinie otoczonej przez Masyw Centralny a także El Avila, na wysokości mniej więcej 900 metrów n.p.m..

  Przebywając w metropolii koniecznie należy zwiedzić leciwą część Caracas, to jest Plaza Bolivar, otoczoną reprezentacyjnymi budynkami. Tam mieszczą się również siedziby parlamentu i prezydenta. Najtańszą wersją wyprawy jest Wenezuela (więcej szczegółów) z Niemiec.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.