ARTICLES
 • Paź
  04

  Kierunki naszych wakacyjnych wypraw są naprawdę różne

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Jest jednak jeden szczegół, który bardzo często się powtarza – wielu udaje się tam, gdzie zawsze jest słoneczna pogoda. Ciepłe kraje to w wielu przypadkach najpopularniejszy kierunek.

  Cóż, to świadectwo na to, iż kochamy leniwy wypoczynek (https://www.eccotravel.eu/tajlandia/) na bajecznych plażach skąpanych w słońcu. U nas nie zawsze pogoda dopisze, lecz wybierając kraj z ciepłym klimatem tę gwarancję doskonałej pogody mamy za każdym jednym razem. Gdzie jeździmy najchętniej? Włochy, Grecja, Hiszpania, a przede wszystkim wchodzące w jej skład Wyspy Kanaryjskie – to okazują się najpopularniejsze miejsca do wspaniałego wypoczynku naszych rodaków. Czy to tylko tęsknota za ciepłem nas tam tak ciągnie? Najpewniej nie, chociaż ciepły klimat ma również duże znaczenie. Wybierając Wyspy Kanaryjskie czy Grecję mamy możność podziwiania całkowicie różnych krajobrazów, niespotykanej u nas na powszechnie roślinności. No i oczywiście zabytki również bywają niezwykle istotne. Doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych także nie są w tym miejscu bez znaczenia. Dużym wabikiem są też na pewno przepiękne plaże z białym piaskiem i lazurową wodą, urocze zatoki – tego wszystkiego nie posiadamy na co dzień i na pewno i to pociąga mocno.
  widok na Giewont
  Autor: O.Horbacz
  Źródło: http://www.flickr.com
  Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Wypoczynek – www.eccotravel.eu/emiraty-arabskie/ – nad rodzimym polskim morzem do niewielkich wydatków nie należy, a poza tym w szczycie sezonu na plażach panuje bardzo duży tłok.

  Na rajskich plażach w gorących krajach nie napotkamy na takie problemy, a poza tym koszty nie bywają aż tak wysokie, aby nie móc sobie na taki wypoczynek pozwolić. To w bardzo dużym stopniu decyduje o tym , że tak ochoczo wybieramy odległe, ciepłe miejsca.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.