ARTICLES
 • Wrz
  13

  Żyłeś za granicą? Przejrzyj nasz artykuł – być może należy Ci się zwrot niepotrzebnie opłaconego za granicą podatku

  Posted in Turystyka, Wakacje
  W współczesnych czasach praktycznie nie ma nic nadzwyczajnego w tym, że ktoś pracuje za granicą. Nie da się zaprzeczyć, że perspektywy pieniężne w naszym kraju, szczególnie w odniesieniu do młodych ludzi, nie są zbyt różowe. Nic więc dziwnego w tym, że sporo młodych osób decyduje się na wyjazd do innego kraju i pracę za granicą. To rewelacyjny pomysł na zgromadzenie sporej sumy oszczędności, a dodatkowo na polepszenie swoich umiejętności językowych.

  kalkulator i zwrot podatku
  Autor: Images Money
  Źródło: http://www.flickr.com
  Kiedy Ty również pracujesz albo pracowałeś za granicą, wówczas niewątpliwie zainteresuje Cię nasz poradnik.

  Jeśli zainteresował Cię tego typu artykuł, poznaj dodatkowe wiadomości na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (http://www.statkiempotrawie.com/galeria), znajdziesz tutaj podobne wiadomości.

  Okazuje się bowiem, że dużo ludzi płaci równocześnie podatki w Polsce i za granicą. Wynika to najczęściej z nieuregulowanych przepisów prawnych, jednak zawsze w takich wypadkach możesz ubiegać się o zwrot niesłusznie opłaconego podatku. Warto znać własne prawa w tej kwestii, bowiem zwykle okazuje się, że chodzi o całkiem spore kwoty.

  Zwrot podatku za pracę za granicą uregulowany zazwyczaj jest w państwowych przepisach prawa. Powinieneś poszukać dokładnych informacji na temat zwrotu podatku w kraju, w którym pracowałeś, w sieci (albo zajrzeć na ). Zazwyczaj jednak przepisy te wyglądają podobnie – dlatego opiszemy zwięźle tę możliwość na przykładzie Irlandii.O zwrot podatku z Irlandii (sprawdź praca dublin ) możesz ubiegać się tylko za ostatnie cztery lata. Jest to na pewno wielce istotna wiadomość, którą warto zapamiętać. Jeżeli nie wystąpisz z odpowiednim wnioskiem w tym czasie, wtedy nie będziesz mógł już domagać się zwrotu nadpłaconego podatku.

  Co równie ważne, o zwrot podatku możesz ubiegać się jedynie za lata podatkowe, które już się skończyły. Wynika to oczywiście ze specyfiki materii jaką są podatki – urząd skarbowy praktycznie każdego państwa musi mieć wystarczającą ilość czasu na to, aby skontrolować zeznanie podatkowe każdego podatnika – dopiero na tej podstawie możliwe jest wykonanie zwrotu. Dowiedz się więcej: firma Pitax

  Trzeba także zaznaczyć, że wiele krajów niestety przewiduje bardzo skomplikowaną procedurę dotyczącą domagania się zwrotu podatku. Ma to zniechęcić ludzi, którzy niezbyt dobrze znają się na prawie do ubiegania się o swoje pieniądze. Jeśli zatem nie czujesz się zbyt dobrze w takich kwestiach, wtedy możesz zwrócić się po pomoc do bardziej doświadczonych ludzi. Na rynku działa wiele firm, które za niedużą opłatą są w stanie odzyskać należne Ci pieniądze. To z pewnością świetne rozwiązanie również dla zabieganych osób.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.