ARTICLES
 • lut
  26

  Jak otworzyć hotel?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Rozmyślasz o otwarciu małego hotelu bądź pensjonatu, jednakże boisz się ogromu formalności do załatwienia? Niepotrzebnie! Ów biznes nie jest obwarowany żadnymi zezwoleniami a tylko regulacją o turystyce.
  Poprzednie lata pokazują ciągły wzrost inwestycji na hotelarskim rynku.

  Duża kawalerka ze ścianką działową

  Autor: Unique Hotels
  Źródło: http://www.flickr.com
  Choć na znaczeniu straciły hotele z wyższego segmentu, w tym przede wszystkim z pięcioma gwiazdkami, wzrostową tendencję spostrzec możemy pośród ekonomicznych hoteli. Jak wskazują analizy rynku, ze względu na stosunkowo nieduże nakłady kosztów oraz dość prędki zwrot nakładów właśnie owe hotele stanowią współcześnie najbardziej interesujące inwestycje. Eksperci mówią o coraz to wyższej koniunkturze. Przede wszystkim dlatego, iż podróżujemy a także będziemy robić to coraz częściej, a do tego będzie łatwiej, gdyż przybywa dobrych dróg.
  festiwale

  Autor: Huta Szkła Kryształowego Julia w
  Kto nie potrafi spoglądać w przyszłość, będzie miał problemy. Bo już na wstępie powinniśmy wyszukać niszę na rynku. Zadać sobie pytanie, jacy goście będą przyjeżdżać do naszego miasta bądź regionu.

  Jeżeli zaintrygował Cię opisywany artykuł, to szybko sprawdź również ten link – ta oferta też będzie dla Ciebie godny zainteresowania.

  Zależą od tego lokalizacja, rozmiar hoteliku a także jego charakter. Planując, trzeba też wziąć pod uwagę, że hotel konferencyjny nie może liczyć 30 pokoi, dlatego że nie utrzyma się. Ważny będzie także standard, również przez wzgląd na potencjalną późniejszą sprzedaż obiektu.

  Dobry biznesplan obejmuje: analizę strategiczną biznesu, zakres robót inwestycyjnych (całościowy koszt inwestycji od kupna nieruchomości po koszty kredytu), strategię marketingową, a również prognozy: sprzedaży jak też zakładanych kosztów oraz wyniku na działalności operacyjnej. W biznesplanie ująć powinniśmy wszelkie koszty, sporo kosztować będzie na przykład program hotelowy, który będzie ci z pewnością potrzebny.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.