ARTICLES
 • lut
  16

  Szklarska Poręba: Atrakcje, co warto zwiedzić

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Ze Szklarskiej Poręby wiedzie dużo turystycznych szlaków – miejscowość leży w dolinie Kamiennej, na styku Gór Izraelskich i Karkonoszy.
  Jednak także w samej Szklarskiej Porębie a także jej sąsiedztwie czeka na tułaczów wiele atrakcji.

  Co warto tu zobaczyć? Szklarska Poręba to miejscowość z tradycjami, zabudowana jest starymi drewnianymi domami. W okolicy jest wiele atrakcji.
  Pomnik przedstawiający kobietę

  Autor: SkinClinic
  Źródło: SkinClinic
  Pośród nich najwięcej jest atrakcji powiązanych z naturą. Koniecznie warto zobaczyć dwa wodospady. Pierwszy , Szklarki, jest to kaskada spadająca z progu skalnego z wysokości mniej więcej 13 m, drugi – wodospad Kamieńczyka – jest największy w Karkonoszach, ma 27 m. Za wodną kurtyną znajduje się wykuta grota – Złota Jama. Do wodospadu Szklarki możesz dojść zielonym czy też czarnym szlakiem krajoznawczym, do Kamieńczyka czerwonym bądź czarnym.
  W miejscowości tej nie brakuje atrakcji dla maluchów. To głównie Dinopark, z replikami dużych gadów, kinem 3D jak też wioską indiańską. Kolejny park rozrywki mieści się w środku miasta – możesz się tutaj bawić na zjeżdżalniach, zaś zimową porą na lodowisku.

  Czy myślisz o lepszym poznaniu opisywanego tutaj artykułu? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę (www.kormoran-rowy.pl/ceny-pakiety/dieta-dabrowskiej-nad-morzem), która też na pewno przykuje Twoją uwagę.

  Atrakcją Szklarskiej Poręby są także parki linowe, w tym również tak zwany Park Odkrywców z trzema trasami o różnym stopniu trudności, rozmieszczonymi na powierzchni jednego hektara, z najwyżej położonym w Polsce tarasem widokowym. Kiedyś w Szklarskiej Porębie fabrykowano kryształowe szkło. Stara huta Josephine dziś nie funkcjonuje, ale można wpaść do prywatnej Leśnej Huty, jest tutaj kiosk ze szklanymi wyrobami, a w sezonie mają miejsce pokazy wytwórczości szkła.

  W Szklarskiej Porębie funkcjonują także Muzeum Mineralogiczne a także Muzeum Energetyki. Tak wiele atrakcji posiada Szklarska apartamenty w tej miejscowości rezerwować warto nawet z miesięcznym wyprzedzeniem.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.