ARTICLES
 • lis
  10

  Czy ciekawym miasteczkiem jest Kudowa Zdroj i co można zobaczyć w tamtym miejscu?

  Posted in Turystyka, Wakacje
  W obecnych czasach posiadamy taką ilość atrakcji wypoczynkowych, iż w każdy urlop moglibyśmy być gdzieś indziej. Czy jesteśmy miłośnikami gór, czy kochamy królestwo Neptuna, wszyscy znajdziemy w naszym państwie jakieś dobre miejsce na odpoczynek.

  widok na Tatrt

  Autor: Pawel Pacholec
  Źródło: http://www.flickr.com
  Ale jest takie miejsce w należącym do nas państwie, które musimy obowiązkowo zwiedzić. Cóż to za miasto?
  Kudowa Zdroj to miasto sanatoryjne w woj. południowo zachodnim. Zaraz po wojnie Kudowa Zdroj nosiła nazwę Chudoba. W 1946 r. wprowadzono markę miasteczka jako Kudowa Zdroj. Wstępne wzmianki o miasteczku wywodzą się z 1354 r. Jak pokazuje historia, jest to niezwykle wielowiekowe miasteczko. Dzisiaj Kudowa Zdroj to miasteczko uzdrowiskowe oparte o Góry Stołowe i Wzgórza Lewińskie. obiekty sanatoryjne łączą się głównie w Lasku Zdrojowym u stóp Góry Parkowej. To tutaj stoi antyczny budynek kurortu o atrakcyjnej architekturze oraz charakterystycznym łamanym dachu. W miejscowości tego typu jak Kudowa Zdroj zwalcza się nade wszystkim dolegliwości układu krwionośnego, choroby ortopedyczne i dolegliwości przewodu pokarmowego.
  rezerwat

  Autor: Porsche
  Kudowa Zdroj ma dzielnicę Czermna, w której można zwiedzić Kaplicę Czaszek. To kaplica jedna z trzech na starym kontynencie wyłożona czaszkami i kośćmi ludzi umarłych w okresie bitwy trzydziestoletniej oraz w czasie zarazy. Kudowa Zdroj posiada rozbudowaną paletę noclegową zarówno w uzdrowiskach jak i w hotelach.

  Jeśli wybierzesz na wypoczynek miasteczko Kudowa Zdroj, przekonasz się, iż był to właściwy dobór.

  Te interesujące wiadomości mają swą kontynuację. Masz ochotę się z nią zapoznać? Zatem idź do strony hotel dla dzieci gdańsk i tam rozkoszuj się nowymi wątkami.

  Nie zapomnij wyłącznie oznajmić o niniejszym mieście przyjaciółce, jaka też namyślała się nad jakimś ciekawym miejscem na wypoczynek.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.