ARTICLES
 • Sty
  17

  Eskapada w góry – jak się przyszykować?

  Posted in Bez kategorii
  Najważniejszą składową górskiego rynsztunku są dobre buty. Należyte tzn. wodoodporne, antypoślizgowe, usztywniające kostkę.
  Ogromnie często górskie szlaki po ulewie zmieniają się w wartkie strumyki, zaś mokre kamyki są bardzo śliskie.

  hotel zakopane
  Autor: Chris
  Źródło: http://www.flickr.com
  hiszpańskie miasto
  Autor: Nacho
  Źródło: http://www.flickr.com
  W górach nie trudno też o wykręcenie kostki, dobrze zatem zaopatrzyć się w wysokie, wiązane buty, które zabezpieczą ten staw. Pamiętajcie, aby pod żadnym pozorem nie wkładać bucików zwężanych ku palcom, po paru godzinach schodzenia w takim obuwiu, wasze stopy będą cierpiały. Dobra gumowa podeszwa również się przyda, docenicie ją szczególnie maszerując po drobnych kamyczkach. Jeśli buciki przemokną Wam na szlaku, włóżcie do nich zmięte gazety. Rankiem gazety będą wilgotne, natomiast buty wyschnięte.
  W czasie kilku bądź kilkunastogodzinnego marsz przyda się także plecak. Sprawa niby oczywista, ale wciąż na szklakach widuje się panie z torebkami i parasolkami w dłoniach. Zakup nowiuteńkiego plecaka przed podróżą w góry nie jest konieczny, doskonale sprawdzi się pewnie większość z tych, które macie w domu. Jeśli jednak zastanawiacie się nad zakupem nowego, zwróćcie uwagę na kilka spraw. Podczas marszu górzystym terenie nadzwyczaj przydaje się na biodra. Jeśli jest odpowiednio ciasno zapięty, odciąży barki. Kieszenie boczne idealnie nadadzą się do noszenia butelki wody, a stelaż zewnętrzny na plecach ułatwi wentylację.

  W górach aura jest bardzo zmienna. Dobra wiatroodporna oraz deszczoodporna kurtka to wartościowy nabytek. W jaki sposób zorganizować nocleg w górach? Zwyczajnie napisz w wyszukiwarkę hotel Zakopane.
Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.