ARTICLES
 • Cze
  13

  Agroturystyka – a więc, czym to dokładnie jest oraz dla jakich person jest skierowana

  Posted in Turystyka, Wakacje
  Co to dokładnie jest agroturystyka – co oznacza wspomniane pojęcie? Czy agroturystyka oraz tak nazywane „agrowczasy” są jednym i to samo? Gdzie poszukiwać tego typu lokalizacji i dla jakiego typu osób są w szczególności przeznaczone? Czy każdy znajdzie tam jakąś rzecz dla samego siebie? To wszystko i jeszcze bardziej dużo nie posiadając najbardziej małego problemiku znajdziesz wewnątrz naszego nowego – świeżo napisanego – felietoniku!

  agroturystyka
  Autor: pixabay.com
  Na pytanie: Czym konkretnie jest agroturystyka – co oznacza wspomniane pojęcie? – odpowiedź jest prosta, choć nie wszyściutcy ją kojarzą. Agroturystyka jest to mówiąc w skrócie alternatywa dla wczasów (z tego powodu pojęcie „agrowczasy”), w którym znajdziemy warunki które są podobne do warunków wiejskich. Agroturystyka wyszczególnia się tym, iż polega na porządnym wykorzystaniu walorów całego krajobrazu wiejskiego na danym terenie oraz pokazanie gościom (a także możliwość wzięcia udziału) w jaki sposób wyglądają codzienne zajęcia w gospodarstwie, a także wewnątrz tak zwanym „tradycyjnym rzemiośle artystycznym”, który obejmuje na przykład haftowanie, albo też szydełkowanie. Często również istnieje możliwość natrafić na takiego rodzaju „domek”, w którym na przykład właściciele nauczają piec w tradycyjny sposób chlebek, robić serki czy wędliny, nie napomykając już przygotowywaniu potraw, które to w danym obszarze są bardzo charakterystyczne.

  Warto napomknąć, iż samiutkie pojęcie „agroturystyka”, jest typem turystyki wiejskiej, którego jeszcze do niedawna przezywano dobrze znajomym stwierdzeniem „wczasy pod gruszą”.

  Nie ociągaj się! Jeśli spodobały Ci się nasze notki, to doczytaj ponadto kolejne i interesujące treści. Trzeba wejść w poniższy link.

  Najważniejszym powodem powstania agroturystyki bywa przeciwdziałanie wyludnieniu wsi i miejscowości w górach.

Copyright © 2012 EuroAtlas.pl. All rights reserved.